رئیس امور سیاسی سازمان ملل همه‌پرسی در اوکراین تحت کنترل روسیه «نمی‌تواند قانونی تلقی شود»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز با انتقاد از «رفراندم ساختگی»، سفرا را در جریان قرار داد، هرچند روسیه از طریق ویدئو کنفرانس با شرکت او مخالفت کرد.

واسیلی نبنزیا سفیر این کشور گفت که رئیس جمهور باید شخصاً مطابق با قوانین شرکت کند. وی افزود: شورا نباید به تریبون نمایش های سیاسی یا سینما تبدیل شود.

رای خونه به خونه

همه پرسی در پنج روز گذشته در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژژیا برگزار شد تا ساکنان در مورد اینکه آیا مایل به عضویت در فدراسیون روسیه هستند یا خیر، رای دهند.

خانم دی کارلو گزارش داد که رای گیری در مراکز رای گیری انجام شد عملا مقامات طرفدار روسیه با همراهی سربازان نیز با صندوق های رای خانه به خانه رفتند.

او گفت: این رزمایش‌ها – که در جریان درگیری‌های مسلحانه فعال، در مناطقی از اوکراین تحت کنترل روسیه و خارج از چارچوب قانونی و قانون اساسی اوکراین برگزار شد – «نمی‌توان آن را بیان واقعی اراده مردم نامید».

«اقدامات یکجانبه با هدف مشروعیت بخشیدن به تلاش برای دستیابی به زور توسط یک کشور از قلمرو کشوری دیگر، در حالی که ادعای نمایندگی از اراده مردم را دارند، نمی توانند طبق قوانین بین المللی قانونی تلقی شوند.»

حمایت از حاکمیت اوکراین

رئیس امور سیاسی سازمان ملل را مورد تاکید قرار داد تعهد کامل به حاکمیت، وحدت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین. او تعهد روسیه را به احترام به قوانین کشور در اداره سرزمین های اشغالی یادآور شد.

این تحول اخیر از جمله اقدامات اخیری است که تهدیدی برای تشدید بیشتر درگیری است که اکنون در هفتمین ماه خود قرار دارد.

خانم دی کارلو در مورد جنگ شدید در جنوب اوکراین در چند هفته گذشته و تشدید عملیات نظامی در دونتسک و لوهانسک صحبت کرد.

ارتش اوکراین همچنین در این ماه یک ضد حمله موفق را برای بازگرداندن کنترل بر بیشتر مناطق تحت کنترل روسیه در منطقه خارکف انجام داد.

در همین حال، حملات روزانه به بسیاری از شهرهای اوکراین، از جمله در دونتسک و لوهانسک، و همچنین هدف قرار دادن زیرساخت های انرژی و آب غیرنظامی ادامه یافته است.

تهدید هسته ای ادامه دارد

ما همچنین لفاظی های نگران کننده ای در مورد استفاده از سلاح های هسته ای شنیده ایم. این غیر قابل قبول استخانم دی کارلو گفت.

سازمان ملل همچنان از گزارش‌ها درباره ادامه حملات در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhia نگران است و او از رزمندگان خواست با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) همکاری کنند.

وی تأکید کرد: «ضروری است که همه حملات به تأسیسات هسته‌ای پایان یابد و ماهیت غیرنظامی این نیروگاه‌ها دوباره برقرار شود».

نقض حقوق بشر

خانم دی کارلو همچنین نسبت به اتهامات مربوط به نقض حقوق بشر در مناطق شمال شرقی اوکراین، از جمله پس از بازیابی بیش از 400 جسد از گورهای بداهه در شهر ایزیوم، ابراز نگرانی شدید کرد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR، در حال کار با مقامات محلی برای بررسی این اتهامات و سایر اتهامات در مناطقی در منطقه خارکف است که تا همین اواخر تحت کنترل روسیه بود.

هفته گذشته، کمیسیون مستقل بین المللی تحقیق درباره اوکراین که از سوی سازمان ملل منصوب شده بود، به این نتیجه رسید که جنایات جنگی در این درگیری انجام شده است.

خانم دی کارلو خواستار پاسخگویی مسئولین شد.

«به ندرت، اگر هرگز، جامعه بین المللی جمع آوری کرده است شواهد بسیاری از نقض حقوق بشرجنایات جنگی احتمالی و سایر جنایات در حال وقوع است.

این غم انگیز است که ما نتوانستیم جلوی آنها را بگیریم. ولی اگر نتوانیم عدالت را تامین کنیم شرم آور خواهد بود برای قربانیان و عزیزانشان.»

قرارداد غلات را گسترش دهید

بر اساس گزارش OHCHR، به طور کلی، جنگ تاکنون منجر به 14844 تلفات غیرنظامی تایید شده با نزدیک به 6000 کشته شده است، اگرچه تعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است.

اثرات موج دار آن همچنان توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان احساس می شود که تحت تأثیر افزایش هزینه های سوخت و انرژی است. خانم دی کارلو بر نیاز حیاتی به تجدید ابتکار غلات دریای سیاه که قرار است در نوامبر منقضی شود، تاکید کرد.

به گفته سخنگوی سازمان ملل در روز سه‌شنبه در نیویورک، بیش از پنج میلیون تن مواد غذایی از بنادر اوکراین از بنادر اوکراین ارسال شده است که این رقم را به عنوان «خبر خوب» اعلام کرد.

خانم دی کارلو به سفرا گفت که این ابتکار به سرعت ادامه می یابد، در حالی که تلاش ها برای رفع موانع باقی مانده بر سر صادرات مواد غذایی روسیه ادامه دارد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین (روی صفحه نمایش) در نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت در اوکراین سخنرانی می کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین (روی صفحه نمایش) در نشست شورای امنیت درباره حفظ صلح و امنیت در اوکراین سخنرانی می کند.

تلاش برای سرقت قلمرو: Zelenskyy

رئیس جمهور زلنسکی با درخواست برای اقدام بین المللی، خواستار انزوای روسیه در جامعه بین المللی شد.

وی که از طریق مترجم صحبت می‌کرد، گفت: «روسیه در مقابل چشمان همه جهان این همه پرسی به اصطلاح ساختگی را در سرزمین اشغالی اوکراین برگزار می‌کند».

وی ادامه داد: نتایج ادعایی از قبل آماده شده است، «همانطور که این صدور گذرنامه اجباری برای جمعیت سرزمین‌های اشغالی است» و افزود که روسیه می‌خواهد این مناطق را ضمیمه کند.

وی گفت: «این وحشیانه ترین نقض منشور سازمان ملل است.

“این تلاشی برای سرقت قلمرو یک کشور دیگر است. این تلاشی است برای حذف هنجارهای حقوق بین الملل. این یک تلاش بسیار بدبینانه برای وادار کردن جمعیت مرد در سرزمین اشغالی اوکراین است تا در ارتش روسیه بسیج شوند تا آنها را برای جنگ علیه میهن خود بفرستند.

رفراندوم از هنجارهای پیروی کرد: روسیه

آقای نبنزیا، سفیر روسیه، از همه پرسی بحث برانگیز که به گفته او توسط بیش از 100 ناظر بین المللی مستقل از 40 کشور نظارت می شد، دفاع کرد.

وی به رئیس شورا گفت که زلنسکی در مصاحبه ای اعلام کرده است افرادی که خود را روسی می دانند یا روسیه را دوست دارند باید اوکراین را ترک کنند.

اکنون ساکنان استان های دونباس، خرسون و زاپوریژژیا توصیه بدبینانه او را اجرا می کنند. آنها در حال بازگشت به وطن هستند و سرزمین خود را که اجدادشان قرن ها در آن زندگی می کردند، با خود می برند.

رفراندوم به طور انحصاری شفاف و با رعایت تمامی معیارهای انتخاباتی انجام شد. این یک واقعیت غیرقابل انکار است. با این حال، رژیم کیف و حامیان آن می‌خواهند خلاف آن را بیان کنند.»

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Authority and Visibility
(عکس) دسته گلی که ژاپنی‌ها روی ماه به آب دادند!
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما