“آماده برای شروع در هنگام وقوع بحران”: 25 سال واکنش سریع سازمان ملل در بلایا |

دقیقاً 25 سال از زمانی که سازمان ملل یک تیم بین المللی واکنش اضطراری جدید برای پاسخ به بلایای سراسر جهان ایجاد کرد می گذرد.

این تیم که رسماً به عنوان سیستم ارزیابی و هماهنگی بلایای سازمان ملل (UNDAC) شناخته می شود، تخصص کشورهای عضو را جمع آوری می کند تا به کمک کشورهای عضوی که در شرایط اضطراری با شروع ناگهانی آسیب دیده اند بشتابند.

روز دوشنبه، کشورهای مختلفی که از تمام قاره‌های جهان به UNDAC کمک مالی می‌کنند، برای گردهمایی سالانه خود در ژنو گرد هم آمدند.

این تیم بخشی از دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) است و در سال 1993 تاسیس شد.

در طول 25 سال گذشته، UNDAC به بیش از 281 وضعیت اضطراری در بیش از 100 کشور پاسخ داده است. اعم از سیل گرفته تا زلزله و بلایای انسان ساز که از درگیری ناشی می شود.

برای این پادکست به مناسبت این سالگرد، UN News چهار عضو تیم را گرد هم آورد که همیشه یک کیسه اضطراری در کنار در بسته بندی کرده و آماده حرکت هستند.

اعتبار موسیقی: بدون نیاز به خواب از کتسا

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان