“Death Doulas” در پایان زندگی کمک می کند

از زمان تأسیس در سال 2018، اتحاد ملی پایان زندگی دولا، یک سازمان حرفه‌ای متشکل از تمرین‌کنندگان و مربیان پایان زندگی، به نزدیک به 800 عضو افزایش یافته است. آنجلا شوک، رئیس آن، گفت که عضویت در سال گذشته تقریباً دو برابر شده است. علاقه به برنامه های آموزشی با انجمن بین المللی دولا پایان زندگی، Doulagivers، و Doula Program to Accompany and Comfort، یک سازمان غیرانتفاعی که توسط یک مددکار اجتماعی آسایشگاه، امی ال. لوین، اداره می شود، افزایش یافته است.

بیشتر علاقه فزاینده به این برنامه ها از سوی هنرمندان، بازیگران، جوانان و کارگران رستوران نشات می گیرد که خود را در طول همه گیری بیکار می دیدند و می دانستند که هنوز هم می توانند در خدمت باشند.

دایان باتن، 62 ساله، از سانفرانسیسکو، گفت: «مردم از سنین مختلف، جوان‌تر از آنچه که ما معمولاً می‌بینیم، تماس می‌گرفتند، زیرا متوجه شدند که مردم در رده سنی خود می‌میرند، که معمولاً اتفاق نمی‌افتد. تسهیل کننده دولا در UVM و عضو اتحادیه پایان زندگی دولا منطقه خلیج، جمعی از کارگران مرگ. این باعث شد که آنها بیشتر از مرگ و میر خود آگاه شوند و واقعاً آنها را به برنامه ریزی و ترتیب دادن اسناد و دستورالعمل های قبلی وادار کرد.

Rebecca Ryskalczyk، 32 ساله، خواننده ای در Vergennes، ویرجینیا، همیشه با مرگ احساس راحتی می کرد. او در 12 سالگی دو پسر عموی خود را در یک سانحه هوایی از دست داد و چهار سال بعد یکی از دوستانش را به دلیل خودکشی از دست داد. وقتی کووید برنامه اجرای خود را متوقف کرد، در UVM ثبت نام کرد. هدف او این است که به مردم بفهماند که لازم نیست از مرگ بترسند. آنها مجبور نیستند این کار را به تنهایی انجام دهند. او گفت: “توانایی کمک به حمایت از کسی و گذراندن آخرین لحظات زندگی خود با او و کمک به آنها در پایبندی به برنامه زمانی که ممکن است قادر به بیان آن نباشند، افتخار است.”

قبل از همه‌گیری، کت پریمو، 35 ساله، در صنعت موسیقی نیز کار می‌کرد. ژوئن گذشته، پس از مرگ پدربزرگش بر اثر کووید-19، او شروع به تحقیق در مورد نحوه میزبانی یک یادبود زوم کرد و با مفهوم دولای مرگ آشنا شد. او گفت: «من شکاف بزرگی بین میزان اندوهی که همه احساس می‌کردند و منابع موجود احساس کردم. او از طریق شرکت آلوآ آرتور، Going with Grace، و همچنین داوطلب در یک برنامه آسایشگاه، به‌عنوان یک دولای پایان زندگی گواهی گرفت. «باورم نمی‌شود که چقدر از این همه آموزش مرگ بی‌تفاوت هستم.»

در طول همه گیری، البته، دولاس مجبور شد شیوه کار خود را تغییر دهد. این یکی از چالش‌های اصلی بود: آنها نمی‌توانستند شخصاً تعامل داشته باشند. بنابراین مانند سایر نقاط جهان، آنها به تماس‌های Zoom و FaceTime متوسل شدند. خانواده ها اغلب به دنبال شفای خودشان هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم