3 دستور پخت مارچوبه در این فصل

فصل مارچوبه هر سال به سراغم می آید. من آن را با گرسنگی، آنقدر مشتاقانه پیش بینی می کنم که باید با نزدیک شدن به ماه مه آن را از سرم بیرون کنم. آرام باش، در راه بازار کشاورزان به خودم می گویم، به زودی مارچوبه می آید.

سپس، ناگهان، در دسته ها و دسته هایی از ساقه های نوک ارغوانی، هر تعداد که بتوانم به خانه ببرم، وجود دارد، و تعداد بیشتری در راه است. تا ماه ژوئن ادامه خواهد داشت تا اینکه – با خیارها و اولین گوجه فرنگی های گیلاسی در افق – چرخه اشتیاق دوباره آغاز شود.

به محض اینکه دسته‌های اول را به دست می‌آورم، آن‌ها را به ساده‌ترین شکل ممکن طبخ می‌کنم، شاید یک سرخ کردن سریع در یک تابه کره داغ، یا یک قرار کوتاه در سبد بخارپز تا زمانی که سبز روشن شوند. با اولین مارچوبه، من حتی برای یک هلندز مکث نمی کنم، بنابراین مشتاق هستم که سیرم را بخورم. بالاخره غذای دیوانه شده.

با پیشرفت فصل، سرعتم را کم می کنم. تا اواسط ماه مه، صبر و حوصله لازم برای دستور العمل های واقعی به من داده می شود و وقت خود را صرف کشف تفاوت های ظریف مارچوبه فراتر از آبدار بودن تازه و علف آن خواهم کرد.

مثلاً دم کردن ساقه ها در یک سوپ مخملی، طعم آنها را نرم می کند و شیرینی آنها را نشان می دهد. تره و رازیانه را داخل قابلمه می‌ریزم تا این کار بیشتر شود و اجازه می‌دهم لبه‌هایشان کاراملی شود. یک کدو سبز وقتی همه چیز پوره شد به آبگوشت بدن می دهد. به عنوان آخرین لمس، من نوک مارچوبه را تفت می‌دهم تا نرم شوند، سپس آنها را روی این اکسیر سبز روشن شناور می‌کنم.

مارچوبه تازه نیز به صورت خام بسیار عالی است، به خصوص به صورت روبان تراشیده شده است. این چند دقیقه طول می‌کشد، اما پس از خیساندن در آب یخ، که رشته‌ها را به شکل درهم‌تنه‌ای مانند سالاد در می‌آورد، رویه‌ای ترد و اثیری برای انواع غذاهای خاکی خواهید داشت. در اینجا، رشته ها را با کنجد و پیازچه مزه دار می کنم و آنها را روی یک کاسه دانه مارچوبه-قارچ خوش طعم که با یک تخم مرغ مربا تاج می کنیم، پراکنده می کنم. این یک وعده غذایی بسیار رضایت بخش است، و مانند هر سه دستور العمل اینجا، آن را بدون گوشت برای بوت کردن.

و در نهایت، فصل مارچوبه بدون اینکه ساقه ها با یک کاسه پاستا ارتباط برقرار کنند، نمی گذرد. با الهام از دستور العملی از Yotam Ottolenghi و Sami Tamimi، آنها را با ماست و فتا مخلوط کردم تا چیزی تند و خامه ای، اما همچنان در طیف نور و فنری باشد.

لذت های مارچوبه بسیار متنوع است، چگونه می توانید یک سال هوس را در شش هفته ارضا کنید؟ با این حال، عجله نکنید و آرامش خود را حفظ کنید. مارچوبه رسید.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Authority and Visibility
(عکس) دسته گلی که ژاپنی‌ها روی ماه به آب دادند!
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما