پوست کندن میوه و سبزیجات یا نکندن؛ کدام بهتر است؟

فرارو- میوه‌ها و منابع غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و بسیاری از فیتوکمیکال‌ها (مواد شیمیایی گیاهی) مانند آنتی‌اکسیدان‌ها (موادی که از سلول‌های شما در برابر آسیب می‌سازند) هستند. مصرف مواد مغذی از این مواد مغذی با افزایش خطر بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های بیماری‌های قلبی و عدم وجود نوع ۲ مرتبط است. در سال ۲۰۱۷ میلادی سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که حدود ۳.۹ میلیون مرگ و میر در سال در سراسر جهان به دلیل مصرف نکردن میوه و سبزیجات کافی رخ می دهد.

به گزارش فرارو به نقل از کانورسیشن، همانطور که سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند خوردن 400 میوه گرم و سبزیجات در روز برای بسیاری از افراد است. بنابراین، آیا مصرف پوست میوه و سبزیجات می‌تواند با افزودن مواد مغذی به رژیم غذایی افراد برای رفع مشکل کمک کند؟

مطمئنا کمک کننده خواهد بود. برای مثال، مهم است از ویتامین‌ها مانند ویتامین‌های ث، ریبو ریفلاوین و مواد معدنی مانند آهن و روی پوست سبزی‌های پیدا می‌شود: چغندر، هویج وحشی، سیب زمینی شیرین، تربچه، زنجبیل و سیب زمینی شیرین.

وزارت کشاورزی ایالات متحده نشان می دهد که سیب با پوست حاوی 15 درصد ویتامین ث تر، بیش از 267 درصد ویتامین بیش از K بیش تر، 20 درصد کلسیم تر، درصد پتاسیم تر و 85 درصد فیبر بیش تر در مقایسه با سیب پوست کنده است. هم چنین، از بسیاری از پوست‌ها از فیتوکمیکال‌های مانند فلاونیدها و پلی فنول‌های فعال هستند که دارای خواص آنتی‌اکسینولوژیکی و ضد میکروبی هستند.

دلیل دیگر برای لزوم خودداری از دور انداختن پوست‌ها بر آن بر محیط است. بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد مواد غذایی مصرفی از میوه های میوه 8 تا 10 درصد از گازهای خانه های جهان را تولید می کند. نیوزیلند به تنهایی گزارش داده است که سالانه 13658 تن پوست سبزیجات و 986 تن میوه از کشوری که تنها جمعیت آن 5.1 میلیون نفر است.

با توجه به مواد مغذی پوست و نقش آن در ضایعات مواد غذایی چرا اصلاً نباید پوست کندن میوه ها و سبزیجات مبادرت می‌ورزند؟ برخی از قسمت‌های بیرونی میوه‌های غیرقابل خوردن، مزه خوبی هستند، به سختی می‌شوند یا باعث آسیب می‌شوند مانند موز، پرتقال، خربزه، آناناس، انبه، آووکادو، پیاز و سیر. هم چنین، پوست کندن ممکن است نیاز به دستور غذا باشد. برای مثال، می‌توانم به تهیه پوره سیب زمینی اشاره کنم. با این وجود، بسیاری از پوست‌ها مانند پوست سیب زمینی، چغندر، هویج، کیوی و خیار خوراکی هستند، اما مردم در هر حال پوست به کندن پوست علاقه دارند.

باقیمانده آفت کش ها

برخی از میوه ها و سبزیجات را پوست می کنند، زیرا نگران آفت کش های روی سطح آن هستند. مطمئنا بقایای آفت‌کش‌ها روی سطح یا آن‌ها می‌مانند درست زیر این میزان بسته‌شده به گونه‌های گیاهی متفاوت است. با این وجود، بخش عمده ای از این باقی مانده را می توان با بین برد. در واقع، سازمان غذا و داروی ایالات متحده توصیه می کند که افراد از محصولات زیر آب سرد استفاده کنند و با استفاده از یک دستگاه غذا و داروی مصرفی تا آزادها، مواد شیمیایی و مواد شیمایی پاک شوند.

روش‌های پخت و پز مانند جوشاندن و بخارپز کردن نیز می‌توانند باقیمانده آفت‌کش‌ها را کاهش دهند. با این وجود، تمام بقایای آفت‌کش‌ها با شستن و پختن پاک نمی‌شوند. افرادی که نگران در معرض خطر قرار گرفتن در معرض خطر قرار دارند، ممکن است به همان اندازه بخواهند به پوست کندن ادامه دهند. فهرستی از محصولات میوه‌ها و سبزیجات در برخی از کشورها وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند تا کدام میوه و سبزی را بپوشانید و کدام پوست را می‌توان مصرف کرد. با اندکی تحقیق و خلاقیت می‌توان به کاهش ضایعات و افزایش مصرف میوه و سبزیجات کمک کرد. مطمئنا ارزش و در صورت انجام شما دستیابی به یکی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک کرد: کاهش ضایعات مواد غذایی تا سال ۲۰۳۰ میلادی به میزان نصف ضایعات پیشین.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان