پس از گل مورد بحث، بهمن در آستانه پیروزی جام استنلی

تامپا، فلوریدا – بازی که بهمن کلرادو را به پرتگاه قهرمانی اولین جام استنلی در بیش از دو دهه رساند، یک یا دو دقیقه زودتر به پایان رسید و تالار مشاهیر هاکی در پشت آسانسور بار در آمالی آرنا خیره شد. در حالی که هفت پرواز را تا سطح یخ پایین می آورد.

چهره‌اش هیچ اشاره‌ای به آنچه که اخیراً شاهد آن بود، نشان نمی‌داد – جنون که ناپدید شد، سردرگمی حاکم، سرخوشی پس از آن – یا به معنای آن برای او، مردی که قهرمان این بازی‌های پلی‌آف NHL را جمع‌آوری کرد.

قبل از بازی 4 فینال چهارشنبه شب، این او، جو ساکیچ، مدیرکل کنونی بهمن بود که خاطره انگیزترین گل را در این هزاره به ثمر رساند. او این تمایز را – احتمالاً خوشبختانه – به ناظم کادری واگذار کرد، که شوت او همه را فریب داد، از جمله دروازه‌بان لایتنینگ آندری واسیلوسکی، مسئولان روی یخ و تماشاگران خانگی در تامپا که به سکوت عادت نداشتند.

هنگامی که در نهایت در تور مشاهده شد، پوک نه تنها پیروزی 3-2 کلرادو در وقت اضافه را تأیید کرد، بلکه یک حقیقت کلی را در این سری و در این فصل پس از آن ارائه کرد. لایتنینگ ممکن است دارای حسن نیت و سرسختی برای دو بار مدافع عنوان قهرمانی باشد، اما کلرادو تیم برتر بوده است.

آوالانچ 18 بازی پلی آف انجام داده و 15 بازی را برده است. آنها نشویل، سنت لوئیس و ادمونتون را – در دور اول و سوم – پیش از سه بار پیروزی بر لایتنینگ، دو بار در وقت اضافه، شکست دادند و بر هر دو دوره اضافی تسلط یافتند. سرعت و مهارت و تیم های ویژه آنها – هفت گل در مقابل یک گل تامپا – خلیج تامپا را شکست داده اند، درست همانطور که ساکیچ امیدوار بود آنها به این سری بروند. روز چهارشنبه، کادری و پنج بازیکنی که در سال گذشته به دست آوردند – و سه بازیکن قبل از پایان ضرب الاجل، در اندرو کولیانو، نیکو استورم و آرتوری لکونن – در مجموع شش امتیاز در گل های تساوی و پیروزی به دست آوردند.

کلرادو می‌تواند با یک برد دیگر جام را بالا ببرد، به محض جمعه شب در دنور، جایی که بهمن در ارتفاعات مایلی بلند، 11-3 رعد و برق را در بازی‌های 1 و 2 شکست داد.

بدیهی است که آنها احتمالاً موعظه می کنند، “آنها هرگز اینجا نبوده اند. ناتان مک‌کینون، مرکز ستاره کلرادو، گفت: آنها سخت خواهند بود، و این عادلانه است. اما ما برای رفتن آماده خواهیم بود. ما در تمام پلی‌آف‌ها و در تمام فصل تحت فشار عالی بوده‌ایم.»

مک کینون از همه نظر درست است. کلرادو، مدعی همیشگی، از سال 2001، زمانی که ساکیچ گل قطعی را در بازی 7 مقابل شیاطین زد، یا در فینال کنفرانس از سال 2002، برای جام بازی نکرده بود. بهترین رکورد، علیرغم داشتن مجموعه ای ترسناک از استعدادها، از جمله مک کینون، که قدم هایش باید با لرزه نگار اندازه گیری شود، میکو رانتانن مهاجم و مدافع برنده جایزه نوریس، کاله ماکار، که مقایسه آنها با بابی اور اگر نبودند ممکن بود توهین آمیز به نظر برسد. بسیار چشمگیر

با این حال، گاهی اوقات، در پیگیری طاقت‌فرسا یک جام، تیم‌ها از شانس، اتفاق و شرایط و تحمل درد بی‌پایان سود می‌برند: از رویارویی با دروازه‌بان‌های کمتر در سه راند اول گرفته تا شست دست راست کادری که با جراحی ترمیم شده بود و عملکرد کافی برای پیوستن به او را به دست آورد. ترکیب بعد از سه هفته غیبت

کادری گفت: «فقط فکر می‌کنم کارم تمام شده است و پس از آن ذره‌ای امید دارم، نشستن در اینجا به نوعی سورئال است.

در بازی 4 پیروزی دور دوم خود مقابل سنت لوئیس، کادری تنها چند ساعت پس از دریافت تهدید نژادپرستانه به مرگ از سوی هواداران به دلیل برخوردی که باعث شد جردن بینینگتون، دروازه‌بان آبی‌ها از سری بازی خارج شود، هت تریک کرد. در یکی دیگر از بازی‌های چهارم، چهارشنبه، کادری سکانسی را به پایان برد که با پاس شیرین دروازه‌بان دارسی کومپر – که با احساس رعد و برق خسته بود، هوشیاری داشت که یخ را فشار دهد – شروع شد و توپ را پشت سر واسیلوسکی گذاشت. یا اینطور به نظر می رسید.

برای چند ثانیه، هیچ‌کس جشنی نگرفت، در لحظه‌ای که یک برنده دیگر بازی‌های اضافه ضدکلیماتیک از فینال‌ها را تداعی کرد که توسط پاتریک کین از شیکاگو در سال 2010 به ثمر رسید و قهرمانی را از فیلادلفیا به دست آورد. سپس کادری شروع به تکان دادن کرد، نیمکت شروع به خالی شدن کرد و صاعقه شروع به اسکیت زدن روی یخ کرد، امید آنها برای سومین عنوان متوالی در خطر بود.

حتی برای رسیدن به این مرحله، آنها باید دو تیم پرگل لیگ، تورنتو و فلوریدا را پشت سر بگذارند و بر کسری سری 2-0 مقابل رنجرز غلبه کنند، همه اینها در حالی است که هر سری بازی را شروع می کردند. برای تمدید این یکی، رعد و برق باید سه گانه نامقدسی از ناامیدی را خفه کند: باخت در وقت اضافه، در خانه، روی گلی که معتقد بودند نباید به حساب می آمد.

جان کوپر، مربی تیم تامپا بی، وقتی وارد کنفرانس خبری پس از بازی شد، به نظر می‌رسید که به یک نوشیدنی سفت، در آغوش گرفتن یا مدتی تنها در یک اتاق عایق صدا با خدمه داور نیاز دارد – یا واقعاً هر سه. او قبل از اینکه خود را توجیه کند، یک سوال را مطرح کرد، در حالی که شکست‌خورده به نظر می‌رسید در حالی که دستاوردهای تیمش را در دوران کم حقوقی که سلسله‌های بالقوه را خفه می‌کرد، تمجید می‌کرد، قبل از اینکه به یک پاسخ مرموز که مشروعیت هدف کادری را به چالش می‌کشید، متمایل شود.

کوپر گفت: «این یکی خیلی بیشتر از بقیه ضربه می زند،» و افزود: «با دیدن گل پیروزی متوجه منظور من خواهید شد. و دلم برای بازیکنان می‌شکند. چون احتمالا هنوز باید بازی کنیم.»

همانطور که او روز پنجشنبه تکرار کرد، کوپر، یک وکیل سابق، بر اساس بازپخش های کمانه در سراسر رسانه های اجتماعی، ادعا کرد. وقتی کادری گلزنی کرد کلرادو مردان زیادی روی یخ داشت – مک‌کینون زمانی که کادری پرید، خیلی طولانی از نیمکت آوالانچ فاصله گرفت. سازمان لیگ در بیانیه‌ای که صبح پنجشنبه توسط اداره عملیات هاکی خود صادر کرد، گفت که هیچ یک از مسئولان آن را تخلف تلقی نکرده‌اند و این تماس مشمول بررسی ویدیویی نمی‌شود.

اگرچه او پنجشنبه گفت که تیم باید ادامه دهد، اما کوپر به طور طبیعی به این موضوع اشاره نکرد که لایتنینگ از فصل گذشته بدون تماس مشابهی سود برده است، زمانی که به نظر می رسید یک بازیکن اضافی روی یخ برای گلی که جزیره نشینان را از زمین بیرون کرده بود، داشته اند. بازی 7 از سری نیمه نهایی آنها. در هاکی، اگر نگوییم در زندگی، این لحظات به یکنواخت شدن تمایل دارند، و نه تفسیر یک قانون و نه هوسبازی یک پوک نمی‌تواند اقتدار کلرادو را در وقت‌های اضافه به حداقل برساند، زمانی که در موقعیت‌های دیگر تقریباً به گل رسید.

با توجه به ترفند Natural Stat، آوالانچ در مجموع 75 شلیک بیشتر با قدرت یکسان نسبت به رعد و برق ثبت کرده است. آنها 11 موقعیت پرخطر دیگر برای گلزنی دارند. آنها بر روی خلیج تامپا از طریق منطقه بی طرف و بین دایره ها و زیر خط دروازه تاکید کرده اند.

اینگونه است که آنها در تمام فصل‌ها، تمام فصل‌های پس از آن پیروز شده‌اند، و مگر اینکه خلیج تامپا نتواند یک رانش نهایی را احضار کند – و سپس دیگری و سپس دیگری – دفعه بعد که ساکیچ از آسانسور به سمت یخ پایین می‌رود، این برای بلند کردن جام استنلی خواهد بود. .

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

بازی انفجار: یک نگاه جامع به این ابزار معاملاتی جذاب
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای دانش‌آموزان
The Ultimate Guide to Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
Escape to Your Dream Home with Acreage for Sale
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
تماس با ما