پاکستان پس از سیل بزرگ هنوز برای میلیون ها کودک یک “کابوسی مداوم” است

عبدالله فاضل، نماینده یونیسف در پاکستان، به خبرنگاران در ژنو گفت، در حالی که “باران‌ها… تا حد زیادی پایان یافته است، توجه رسانه‌ها نیز به همین دلیل است.”

سیل های مرگبار تابستان گذشته پاکستان را درنوردید و اکنون تنها تا حدی کاهش یافته است. 33 میلیون نفر در استان های سند و بلوچستان تحت تاثیر قرار گرفته اند که به طور گسترده ای تصور می شود. بزرگترین فاجعه آب و هوایی پاکستان. طبق گزارش‌ها، روستاها به جزیره تبدیل شده‌اند و بسیاری از کودکان یتیم هستند و خانواده‌ها در شرایط انجماد پلاستیکی زندگی می‌کنند.

در مناطق سیل زده، حدود 1.6 میلیون کودک قبلاً از سوء تغذیه حاد شدید رنج می بردند، در حالی که شش میلیون کودک دیگر از کوتاه قدی رنج می بردند، وضعیتی که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به مغز، بدن و سیستم ایمنی کودکان وارد کند.

در 18 آگوست 2022، کودکانی که به دلیل باران های سیل آسا و سیل آواره شده اند، برای عکس گرفتن در شورای اتحادیه چتار، منطقه نصیرآباد، بلوچستان، پاکستان ژست می گیرند.

تلاش‌های بازیابی با کمبود بودجه

آقای فاضل هشدار داد که پس از وقوع سیل، انتظار می رود این وضعیت به طور تصاعدی بدتر شود.

او گفت: «27 هزار مدرسه آب‌کشی شده‌اند، اما 173 میلیون دلار بودجه فعلی یونیسف کمتر از نصف است».

مجموع 9 میلیارد دلاری که هفته گذشته توسط کمک کنندگان بین المللی برای کمک به پاکستان برای بهبودی از این فاجعه تعهد شد، مورد استقبال آقای فاضل قرار گرفت و تاکید کرد که “کودکان باید در مرکز تلاش های بهبود، توانبخشی و بازسازی باشند”.

سخنگوی یونیسف اعلام کرد که بهبود واقعی اقتصادی و رشد پایدار تنها در صورت انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم برای رفع نیازهای فوری و بلندمدت کودکان امکان‌پذیر است و خواستار سرمایه‌گذاری در ایجاد سرمایه انسانی و تاب‌آوری به‌ویژه در مناطق روستایی سند و بلوچستان شد. جایی که بسیاری از ویرانی ها رخ داده است.

او هشدار داد: «پاکستان یک کانون آب و هوای شناخته شده است و زمان زیادی است که یک فاجعه بزرگ آب و هوایی دیگر به کودکان این کشور ضربه بزند.»

رسیدگی به نابرابری ها

در اوایل این ماه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد بار دیگر بر لزوم کمک به کشورهای در حال توسعه مانند پاکستان تاکید کرد تا در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی انعطاف پذیرتر شوند.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که نظام بانکی بین‌المللی به اصلاحات بنیادین به نفع کشورهای در حال توسعه نیاز دارد تا «یک اشتباه اساسی را اصلاح کند».

آژانس توسعه سازمان ملل متحد، UNDP هشدار داده است که علاوه بر 33 میلیون نفری که در سیل ویرانگر تابستان گذشته در پاکستان آسیب دیده اند، 9 میلیون نفر دیگر در معرض خطر فقر قرار دارند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances