وفادار پوتین در حالی که شرکای ناتو برای تسلیحات بیشتر برای اوکراین تلاش می کنند، لفاظی های هسته ای را به زبان می آوردCNN

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و متحد اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز پنجشنبه هشدار داد که شکست روسیه در اوکراین می تواند منجر به درگیری هسته ای شود.

رئیس جمهور سابق روسیه این تهدید را در یک پست تلگرامی پیش از نشست مهم متحدان ناتو و سایر کشورها در آلمان مطرح کرد، جایی که انتظار می رود آنها تعهدات نظامی بیشتری به کیف بدهند.

مدودف نوشت: «از دست دادن یک قدرت هسته‌ای در یک جنگ متعارف می‌تواند باعث آغاز یک جنگ هسته‌ای شود». «قدرت‌های هسته‌ای درگیری‌های بزرگی را که سرنوشتشان به آن بستگی دارد، از دست نمی‌دهند.

این باید برای هر کسی آشکار باشد. حتی به یک سیاستمدار غربی که حداقل مقداری از اطلاعات خود را حفظ کرده است.»

مدودف که از سال 2008 تا 2012 رئیس جمهور روسیه بود، در جریان حمله مسکو به اوکراین، لحن ستیزه جویانه ای داشت و بارها شبح مناقشه هسته ای را مطرح کرد.

آوریل گذشته، او نسبت به گسترش اتمی روسیه در صورت پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو هشدار داد و در ماه سپتامبر گفت که سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک می‌توانند برای دفاع از سرزمین‌های ادغام شده در روسیه از اوکراین استفاده شوند.

اظهارات او در روز پنجشنبه، گرچه بدون شک قصد داشت شرکای ناتو را بترساند، اما به نظر می رسد یک اعتراف نادر از سوی یک مقام ارشد روسی است که کرملین ممکن است در اوکراین شکست بخورد، زیرا تهاجم متزلزل مسکو به مرز 11 ماهه نزدیک می شود.

این لفاظی‌های هسته‌ای تنها چند روز پس از آن مطرح می‌شود که مسکو اعلام کرد به دلیل «جنگ نیابتی» که غرب در اوکراین به راه انداخته است، در حال برنامه‌ریزی برای افزایش نیروهای مسلح خود است.

پوتین در ماه های اخیر اظهارات مشابهی را انجام داده و در ماه دسامبر گفته است که درگیری “مدتی طول می کشد” و در مورد تهدید “افزایش” جنگ هسته ای هشدار داده است.

ایالات متحده قبلاً به روسیه در مورد استفاده از سلاح های هسته ای در اوکراین، هم از طریق ارتباطات مستقیم خصوصی و هم از طریق کانال های عمومی، از جمله در مجمع عمومی سازمان ملل در سال گذشته، هشدار داده بود.

روز جمعه، گروه تماس دفاعی اوکراین ناتو در آلمان برای نشستی در پایگاه هوایی رامشتاین ایالات متحده به میزبانی لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، با تمرکز بر کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین گرد هم می‌آید.

پنتاگون روز پنجشنبه در حالی که ایالات متحده و متحدان اروپایی اش در حال بحث در مورد ارسال تسلیحات پیشرفته تر به کیف هستند، از جمله موشک های دوربردتر که به اوکراین اجازه می دهد اهدافی را تا فاصله 200 مایلی دورتر هدف قرار دهد، بسته امنیتی 2.5 میلیارد دلاری اوکراین را اعلام کرد.

بریتانیا، لهستان، فنلاند و کشورهای بالتیک، همگی از اعضای ناتو برای ارائه تجهیزات سنگین‌تر به کیف در میان آنچه که معتقدند نقطه عطف کلیدی در جنگ است، فشار می‌آورند. به نظر می رسد اوکراین و روسیه هر دو برای حملات جدید آماده می شوند، و نشانه هایی وجود دارد که مسکو می تواند بسیج نیروهای اضافی را آماده کند.

اما ایالات متحده و آلمان همچنان در بن بست باقی مانده اند. مقامات آلمانی گفته‌اند که تانک‌های لئوپارد خود را به اوکراین نمی‌فرستند مگر اینکه آمریکا تانک‌های M1 Abrams خود را نیز ارسال کند – کاری که پنتاگون بارها گفته است به دلیل هزینه‌های لجستیکی نگهداری از آنها انجام نخواهد داد.

تانک های غربی قدرتمندترین سلاح تهاجمی مستقیم ارائه شده به اوکراین را تا کنون نشان می دهند و اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند به اوکراین اجازه دهند تا قلمرو خود را در برابر نیروهای روسی که زمان حفر خطوط دفاعی را داشتند، پس بگیرد.

سایر مقامات روسیه نیز قبل از نشست جمعه هشدارهایی صادر کرده‌اند و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت که بحث‌های غرب درباره تامین تسلیحات اوکراین “بسیار خطرناک” است.

او افزود که این امر برای امنیت اروپا نوید خوبی نخواهد داشت.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان