نظر دادگاه عالی ما را به عقب برمی گرداند& راه بازگشت

با این حال، کاملاً قابل درک است که بیشتر زنان در اوایل تاریخ ما آرزوی خانه‌دار شدن را داشتند. در اواسط قرن نوزدهم، شهرها مملو از زنان کم‌درآمدی بود که 13 یا 14 ساعت در روز کار می‌کردند. یکی از آنها، هستر وان، یک هدف فمینیستی شد. همانطور که رای دهندگان داستان او را گفتند، کارفرمایش در فیلادلفیا به او تجاوز کرد، باردار شد و در اتاق سرد زیر شیروانی بدون غذا رها شد. سرانجام او به تنهایی شروع به زایمان کرد و در حالی که روی زمین در کنار نوزاد مرده اش دراز کشیده بود پیدا شد. او به اتهام کودک کشی محاکمه و به اعدام محکوم شد، سپس در نهایت توسط فرماندار مورد عفو قرار گرفت. تبدیل شدن به یک نمونه عالی از نیاز به گزینه سقط جنین.

شاید عادلانه نباشد که سرنوشت هستر وان را به کلارنس توماس بچسبانیم، اما باید به زمانی نگاه کنیم که او احساس می‌کند دوران طلایی حقوق باروری بوده است. ما در مورد زمین قبل از گریسولد علیه کانکتیکات صحبت می کنیم، حکم دادگاه عالی در سال 1965 که تا حدی اعلام کرد که ممنوعیت فروش وسایل پیشگیری از بارداری توسط ایالت ها خلاف قانون اساسی است.

در آن زمان، هر کسی که به دلیل استفاده از دستگاه کنترل بارداری در کانکتیکات محکوم شود – حتی یک زوج متاهل که قبلاً شش فرزند را بزرگ کرده اند – ممکن است به یک سال زندان محکوم شود. در یکی از معدود بارهایی که این موضوع برای بحث رسمی در مجلس قانونگذاری ایالت مطرح شد، تایمز گزارش داد که یک پیشنهاد برای تغییر قانون در یک رأی صوتی که «کمتر از یک دقیقه طول کشید» شکست خورد.

وقتی نوبت به سقط جنین رسید، تمام کشور درباره شری فینکبین، مجری یک برنامه تلویزیونی کودکان در آریزونا صحبت می کردند. او در سال 1962 فرزند پنجم خود را باردار بود که متوجه شد مسکنی که شوهرش از یک سفر خارج از کشور آورده بود حاوی تالیدومید است و او آنقدر مصرف کرده بود که به جنین آسیب برساند.

فینک بین برای سقط جنین برنامه ریزی کرد، اما احساس کرد موظف است به دنیا بفهماند که این مسکن ها چقدر می توانند خطرناک باشند. تلاش او برای تبدیل شدن به یک منبع ناشناس کاملاً شکست خورد، و وقتی داستان او عمومی شد، بیمارستان عمل او را لغو کرد، دادگاه از هیچ گونه حمایتی از او خودداری کرد و او کار خود را با میزبانی «Romper Room» از دست داد.

سرانجام، پس از تبلیغات فراوان، او در سوئد موفق به سقط جنین شد، جایی که پزشکی که این عمل را انجام داد گفت که جنین به شدت تغییر شکل داده است. اما وقتی به خانه بازگشت، متوجه شد که توسط یک ایستگاه تلویزیونی محلی “ناشایست برای کار با کودکان” تشخیص داده شده است.

بدیهی است که اکنون اوضاع فرق کرده است. با این وجود، واژگونی Roe ما را در زمان به عقب رانده است، و قبل از اینکه بیشتر رانده شویم، ایده خوبی است که به یاد داشته باشیم که کنترل بر تولید مثل در مرکز مطلق داستان زنان در دنیای مدرن است.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Authority and Visibility
(عکس) دسته گلی که ژاپنی‌ها روی ماه به آب دادند!
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما