نتایج انتخابات مجلس گجرات 2022: نخست وزیر نارندرا مودی احتمالاً از دفتر حزب در گجرات بازدید می کند زیرا BJP به نظر می رسد برای پیروزی تاریخی آماده است | اخبار هند

دهلی نو: انتظار می‌رود که نخست‌وزیر نارندرا مودی عصر پنجشنبه از دفتر حزب در گجرات بازدید کند زیرا BJP حاکم در آستانه پیروزی قاطع در انتخابات مجلس گجرات 2022 برای حفظ قدرت برای هفتمین دوره متوالی است. به گفته منابع BJP، نخست‌وزیر مودی که در چند راهپیمایی و نمایش جاده‌ای در ایالت خود پیش از مرحله اول و دوم رای‌گیری سخنرانی کرده است، همچنین انتظار می‌رود در یک تجمع عمومی بزرگ سخنرانی کند که در طی آن احتمالاً نسبت به رای‌دهندگان ایالت خود به سخنرانی خواهد پرداخت. پیروزی چشمگیر حزبش نخست وزیر توسط رهبران ارشد BJP در ایالت ها توضیح داده خواهد شد و با نمایندگان مجلس نمایندگان تازه منتخب حزب تعامل خواهد داشت. این حزب همچنین احتمالاً بر بوپندرا پاتل، وزیر ارشد فعلی که در غاتلودیا رهبری می‌کند، مهر می‌زند و به احتمال زیاد دوباره به عنوان رهبر حزب قانونگذاری BJP انتخاب خواهد شد.

با توجه به کاریزمای نخست وزیر مودی، که در 30 گردهمایی انتخاباتی سخنرانی کرد، BJP پس از 27 سال قدرت در قدرت بود، پس از 27 سال بدون شکست در انتخابات از سال 1995، بار دیگر بر مخالفت با قدرت غلبه کرد. درصد سهم رای

با پیروزی بزرگ مورد انتظار خود در ایالت مودی و وزیر کشور آمیت شاه، BJP، که بر برنامه توسعه متمرکز بود، قرار بود با موفقیت هفت دوره متوالی جبهه چپ در بنگال غربی برابری کند. جبهه تحت رهبری CPI (M) به مدت 34 سال از سال 1977 تا 2011 بر ایالت شرقی حکومت کرد.

اگرچه اپوزیسیون به دلیل افزایش تورم، کاهش رشد و بیکاری، دولت مودی را پذیرفت، اما مشکلات اقتصادی ظاهراً به محبوبیت BJP در گجرات که دهه‌ها سنگر حزب بوده و مودی از سال 2001 تا 2014 وزیر ارشد آن بود، خدشه وارد نکرده است.

کنگره و حزب Aam Aadmi (AAP) که توسط BJP پودر شده بودند، در ابتدا به نظر می رسید درگیر نبردی برای به دست آوردن موقعیت حزب اصلی اپوزیسیون در ایالت با حزب بزرگ قدیمی که دارای برتری است، گرفتار شده بودند. کنگره و AAP به ترتیب در 20 و 6 حوزه انتخابیه پیشتاز بودند.

در حالی که انتظار نمی رفت کنگره عملکرد معتبر خود را در آخرین انتخابات مجلس در سال 2017 تکرار کند، نمایش خوب AAP می توانست به مقام برتر آن و آرویند کجریوال، وزیر دهلی کمک کند تا جایگاه خود را به عنوان رقیب اصلی نخست وزیر مودی در سال 2024 تثبیت کند. نظرسنجی لوک سبها AAP نیز در پنجاب در قدرت است.

کمپین کنگره، که عمدتاً توسط رهبران محلی انجام می شود، به جستجوی خانه به خانه برای کسب رای تکیه کرده است، زیرا رهبر آن راهول گاندی، که در انتخابات 2017 به شدت مبارزات انتخاباتی را انجام داده بود، ترجیح داد که دور بماند و بر بهارات جودو یاترا تمرکز کند.

AAP برای اولین بار در گجرات، جایی که کنگره و BJP رقبای سنتی بودند، کمپینی با دسیبل بالا انجام داده بود تا آن را به یک مبارزه سه جانبه تبدیل کند. AAP که از پیروزی در انتخابات شهرداری دهلی جسارت یافته بود، امیدوار بود که سیاست رفاهی خود توسط مردم گجرات پذیرفته شود.
صدها کارگر BJP دفتر حزب در گاندیناگار پایتخت را در حالی که در خارج از مقر حزب ایالتی رقصیدند و شیرینی توزیع کردند، ازدحام کردند.

گجرات گفت: “این یک پیروزی برنامه توسعه دو موتوره حزب است. حکم گسترده نشان دهنده اعتماد مردم به نخست وزیر نارندرا مودی و BJP است. این یک پیروزی در برنامه توسعه است که حزب در ایالت انجام داده است.” یامال ویاس، سخنگوی BJP گفت.

تعدادی از MLAهای نشسته BJP از جمله کسانی بودند که در روندهای اولیه پیشرو بودند. بوپندرا پاتل، وزیر ارشد گجرات، که انتظار می‌رود پست خود را حفظ کند، برای دومین پیروزی متوالی از حوزه انتخابیه شهری قاتلودیا، جایی که پس از پنج دور شمارش آرا، تقریباً 20000 رای از نزدیک‌ترین رقیب خود پیشی گرفت، پیشی گرفت.

ایسودان گادوی، چهره CM AAP در گجرات، زودهنگام از MLA نشسته حزب کنگره از Khambhalia، Vikram Madam پیشی گرفت، در حالی که Mulubhai Bera از BJP سوم شد. جیگنش میوانی، رهبر فایربرند دالیت، از کنگره، پشت سر منیبهای واگلای BJP در وادگام عقب بود.

روندهای اولیه نشان داد، رهبر پاتیدار هاردیک پاتل از BJP در یک مسابقه گردن و گردن با آمارسین تاکور از AAP در مجمع شهری Viramgram محبوس شد. پس از مدتی عقب ماندن، پاتل در پایان چهار دور شمارش آرا با 2371 رای از تاکور پیشی گرفت. رهبر قبیله ای کهنه کار و بنیانگذار حزب قبیله ای بهاراتیا (BTP) چوتو واساوا پس از سه دور در صندلی جاگادیا در منطقه بهاروچ عقب مانده بود.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان