مسافرتهای نامتعارف در راه است

آنچه که از سفرهای آینده می‌شود در مسیری نامتعارف قرار گیرد که علت اصلی آن را می‌توان در بازتاب قریب‌الوقوع چالش‌های اقتصادی و سیاسی جهان، بر رفتار و مقصد گردشگران دانست. برسای پیش‌‌‌پیnی «bwhnaگ ddat کam»

به دنیای اقتصاد، مردم سراسر جهان درباره سفر در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۲ بسیار خوش‌بین‌تر هستند و با وجود برخی بی‌ثباتی‌های فعلی که در سطح جهان احساس می‌شود، تقریباً سه‌چهارم (۷۲درصد) سفر ۲۰ند که در هر شرایطی، همیشه ارزش آن را دارد. دارد. شرایط مردم از وضعیت عدم‌قطعیت امیدوارانه به سازگاری جسورانه در حال تغییر است. اگر سال 2022 بازگشت پیروزمندانه سفر مطرح شد، سال 2023 مورد نظر خلاقانه آن در میان انبوهی از سردرگمی بود. هیچ چیز خارج از محدود نبود و همه چیز در فهرست انتخاب شده بود. زیرا همه به یافتن دنبالن نسبت مناسب در دنیایی از تضادها هستند. برای درک اینکه چگونه سفر در سال 2223 را بار دیگر می توان تصور کرد، تحقیقات Booking.com را با بیش از 200 مسافر در 32 کشور و منطقه جهان انجام داد و آن را با بینش های خود به یک پلتفرم پیشرو برای سفرهای دیجیتالی ترکیب کرد تا هفت پیش بینی می شود. سفر نوظهور را تعریف کند.

آماده سازی بهشت

در زمانی که تحولات جهانی، در آن جنگ، افزایش قطبی شدن جامعه، افزایش تورم و نگرانی‌های فوری درباره تغییرات آب و هوا، همگی به تغییر اساسی جهان ادامه می‌دهند، مردم خود را در یک مسابقه چند جهته، برای آشتی کردن با خواسته‌های زندگی. روزمره، می‌یابند. پیش‌بینی‌های سفر در سال ۲۰۲۳ منعکس‌کننده این احساس است و نشان می‌دهد که نیازهای افراد برای انطباق با زمان‌های مختلف در جهات مختلف در حرکت است. کابین‌های استار شده، پخت غذاها در آتش کمپ و قطب نما؛ خروج از شبکه (منطقه امن) هرگز بیشتر از سال ۲۰۲۳ توجه قرار گرفت. چند سال پر هرج و مرج همراه با بلایای طبیعی، ناآرامی‌های سیاسی و یک بیماری همه‌گیر جهانی باعث شده است که برخی اعتماد خود را نسبت به جهان و امکانات بیهوده زندگی مدرن از دست بدهند.

تقریبا نیمی (۴۴درصد) از مسافران جهانی می‌‌‌خواهند در تجارب سفرشان احساس بازگشت به اصول اولیه داشته باشند و به دنبال تعطیلات به سبک «خارج از عرف» هستند تا از واقعیت فرار کنند و زندگی را تنها با مایحتاج ضروری تجربه کنند. مسافران همچنین مایلند از سفر در سال ۲۰۲۳ به عنوان فرصتی برای مهارت‌های بقا (۵۸درصد) از جمله نحوه تامین آب تمیز (۵۳درصد)، روشن کردن آتش به‌شکل ابتدایی (۴۲درصد)، تهیه غذا در طبیعت (۳۹درصد) استفاده و حتی برای آخرالزمان (۳۹درصد) آماده می‌شوند.

باید اقامت‌های محلی و سازگار با محیط‌زیست را بیشتر مشاهده کنید تا ساکنان شهرزده‌ای را که در جست‌وجوی انتظار می‌رفتند، در خود جای دهند، و همچنین مکان‌هایی اقامت کنند که توصیه‌هایی را برای مهمانان در زمین خودکفایی بیشتر برای تهیه وعده‌های غذایی خود در طول اقامت داشته باشند. ارائه می‌دهند. همچنین پیش‌بینی می‌شود که مدارس «نحوه بقا در طبیعت» را افزایش دهد که در آن مهارت‌های لازم برای زندگی در یک رویداد فاجعه‌بار در سراسر جهان ظاهر شود.

«خارج از عرف» در سال 2023 لزوماً به معنای سختی و خشن کردن آن نیست، اما سفر به معنای کنار گذاشتن وسایل تجملاتی است، با این حال بسیار شدیدی که در کنار اقامتی «خارج از عرف» وجود دارد. دلپذیرتر عمل می کند. اما این به‌معنای قطع ارتباط‌های کاربران سال ۲۰۲۳ با نیست؛ زیرا بیش از نیمی از آنها (۵۳درصد) یک نیاز غیرقابل‌آمیز خواهند داشت: «اتصال به تلفن و اینترنت در مقصد است.» بنابراین باید انتظار داشت که این گروه با ۵G از طبیعت و بیابان عبور کنند.

مجازی

پیش‌تر، سفرها در فضای جاه‌طلبانه و «دنیوی بیرونی» بود. اما امروز مجازی توسعه یافته‌ها. تقریباً نیمی (43درصد) از افراد جهانی گزارش کردند که سال آینده برای تعطیلات خود را انتخاب کنید. برای بیش از یک سوم، متاورس مورد استقبال خواهد بود. مردم را آموزش می‌دهد، سرگرم می‌کند و الهام می‌بخشد و دری را برای ماجراجویی بی‌نهایت باز می‌کند. سایر توسط فیزیک محدود نمی‌خواهند و می‌توانند تجربه‌های سفرهای مختلف را در سالی که جهان‌های متعارف شروع به تکرار و تصویربرداری مجدد از هدف می‌کنند، تجربه کنند.

فراتر از سال ۲۰۲۳، بازخورد لمسی، استفاده از لمس کردن برای برقراری ارتباط با کاربران، لذت بردن از یک تجربه لذت‌بخش تبدیل می‌کند و حس قابل اعتمادی از لمس سه‌بعدی، مانند احساس کردن دانه‌های نرم شن و گرمای خورشید را می‌دهد. در انتخاب سفرهای زندگی واقعی خود جسورتر می شوند. به‌‌‌ویژه برای کسانی که ممکن است احساس نگرانی برای یافتن یک مکان جدید داشته باشند، برای سفر به مقاصد، مفید است، زیرا آنها پیش از تجربه مجازی، مواردی را در نظر نمی‌‌‌گرفتند. در حالی که روش یک تجربه سفر در سال پیش رو ارائه خواهد کرد، اما چند نفر را از نظر رسیدن به مقصد بعدی خود باز نمی‌دارد، زیرا از هر پنج نفر (۶۰درصد) سه نفر معتقدند که یک تجربه تجربه به اندازه کافی رضایت‌بخش نیست.

شوک فرهنگی

خواهان انرژی انباشته شده باشد، یا سرخوردگی یا فرصتی جدید برای زندگی، جهان آماده است تا در فرهنگ‌های دیگر و تجربیات جدید شیرجه بزند. نیمی (۵۰درصد) از افراد جهان می‌خواهند در سال ۲۰۲۳ شوک فرهنگی کاملی را تجربه کنند. چه به مقصد سفری با تجربیات و زبان‌های فرهنگی کاملا متفاوت (۵۱درصد) یا کاوش در شهرهای کمتر شناخته شده با جاذبه‌های پنهان که قبلا مورد توجه نبودند (۳۰درصد). این گزارش نشان می‌دهد که باید علاقه‌مندی‌های معمولی در سفر را فراموش کرد، در سال ۲۰۲۳، به دنبال تعطیلات می‌شوند، می‌توانند آن‌ها را شوکه کنند و شگفت‌زده کنند و لذت ببرند.

با توجه به همین سه چهارم (۷۳درصد) مشتاق تجربه سفرهای «خارج از منطقه» هستند که آنها را به سمت محدودی‌ها سوق می‌دهد، هجوم تجربیات ویژه‌ای وجود خواهد داشت که افراد را می‌کند تا مسافران خود را به راحتی برسانند. نزدیک به نیمی از آنها (۴۷درصد) در جست‌وجوی عجیب‌ترین غذای لذیذ جهان مانند تندترین فلفل هستند، در حالی که ۳۸درصد می‌خواهند از تعطیلات خود برای اکتشافات فرازمینی در تورهای یوفو یا بیگانگان استفاده کنند. جای تعجب نیست که «شوک فرهنگی» نیز احتیاط را کاهش دهد، به طوری که از هر ۱۰ نفر سه نفر (۲۸درصد) می‌خواهند در سال ۲۰۲۳ بلیت یک طرف بخرند و در مقایسه با غریزه خود پیروی کنند.

سفرهای نوستالژیک

در بی‌ثباتی جهانی و میل به گریز، مردم می‌خواهند سفرهای سفری را تجربه کنند که به مکان‌های ساده‌تر باز می‌گردند، با گریزهای نوستالژیک (۸۸درصد) که روزهای هیجان‌انگیز شکوه را در فهرست آرزوهای سال ۲۰۲۳ می‌کند. میل غوطه‌ور شدن در «رمانتیسم دوران ماقبل دیجیتال» حتی برای نسل هزاره‌ای که هرگز آن زندگی را ندیده‌اند، وجود دارد.

نزدیک به یکچهارم (۲۳درصد) افراد به دنبال تجربیاتی هستند که خاطرات احساسی (ساختگی) روزهای گذشته را برمی‌انگیزد، مانند بازدید از مکان‌های دیدنی یا جاذبه‌هایی که در فیلم‌هایی با سیستم‌عامل نمادها نشان داده می‌شوند یا انتخاب اتوبوس به گروه‌های روحی برای اصلی حمل‌ونقل هستند. سفرهای مدرسه. افراد، دیگر بازی‌ها را برای استراحت و آرامش از دست نمی‌دهند و به دنبال هجوم آدرنالین در پارک‌های موضوعاتی هستند (۶۱درصد)، و با مواردی مانند فعالیت‌های اتاق‌های فرار، شکار هیولاها و ساخت قلعه‌ها با بلوک‌های ساختمانی از غول‌ها. با توجه به نسل هزاره‌ها اکنون والدین بچه‌سال‌ها، مقاصدی خردسال‌ها هستند که در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ محبوبیت‌ها، افزایش می‌یابد، مانند بودوا در مونته‌نگرو، جایگزینی جذاب برای سنت‌تروپز برای افراد مشهور دهه هشتاد یا بولزانو در ایتالیا برای کریسمس قدیمی. ، می شود.

این دو مقصد در فهرست مقاصد پرطرفدار ۲۰۲۳ قرار دارند. هزاره‌ها برای اولین بار اقامتگاه‌هایی با مضمون دوران نوظهور را می‌توان رزرو کرد که می‌خواهند، برمی‌گردانند، و ممکن است این کارها را با خانواده در کنار خود انجام دهند (۵۴درصد). در واقع سفرهای چند نسلی «تجمع خانواده» برترین برنامه سفر در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

سفرهای معنوی

سفر قرار دادن سلامتی «ذهن بدن و روح» را در سال ۲۰۲۳ به سطح بالاتر، یعنی مطمئنی کاملا غوطه‌ورانه و بدون محدودیت برای رسیدن به آرامش و لذت، از جمله راه‌های کمتر متعارف برای احساس خوشبختی. به‌‌‌دنبال تغییر ذهن، استراحت‌‌‌های مدیتیشن و تمرکز حواس همیشه در بین مسافران جهانی محبوب است (۴۴درصد)، در حالی که از هر پنج نفر (۴۰درصد) دو نفر به دنبال آرامش در یک خلوتگاه خاموش هستند و بیش از دو پنجم (۴۲درصد) مایل به به مقاصد دیگر می روند. در یک وقفه بهداشتی در سفرهایی که بر سلامت روان تأثیر گذاشته است، اکنون افراد به سمت سلامت متحول‌کننده هستند تا به نقاط عطف زندگی کمک کنند.

برای کسانی که به دنبال تجارب معنوی تقویت می‌شوند، مواد جایگزینی مانند قارچ به یک پیشنهاد رایج تبدیل می‌شوند و ۳۶درصد مایل به امتحان این نوع سلامتی به عنوان بخشی از سفرهای ۲۰۲۳ خود هستند. گفت‌وگوهای فزاینده در فضای عمومی درباره سلامت جسمی و ارزشی، افراد بیشتر را می‌کنند تا برای عشق ورزیدن وقت بگذارند (۳۶درصد). پیشبینی می‌شود که در سال ۲۰۲۳ خلوتگاه‌ها، اردوگاه‌ها و مکان‌هایی که به مردم کمک می‌کنند تا با احتیاط در پیچیدگی‌های روح‌های خاص کاوش کنند، به جریان اصلی تبدیل شوند.

پیشبرد سیاست «کار از هرکجا»

با تغییر گامی از سیاست‌های «کار از هر کجا» که تقریباً به اندازه مرخصی سالانه رایج است، باید به فزاینده‌های مشتاقان توجه شود که زمان تعطیلات را به طور کامل حفظ کنند. تعداد قابل‌توجهی (۶۶درصد) مایلند که سفرهایشان در سال ۲۰۲۳ کاملاً باشد، و در حالی که تقریبا نیمی از آن‌ها (۴۹درصد) رایگان هستند، علاقه‌مندی‌هایی به کار در حین دوری از محل کار ندارند، آنها می‌خواهند در یک سفر کاری شرکت کنند.

به این ترتیب، سفر برای کسب و کار در سال ۲۰۲۳ در دستور کار قرار خواهد گرفت. اما سفرهای کاری قبل از کووید، کارمندان به‌دنبال فرصت‌های بیشتری برای ایجاد رفاقت تیمی در زندگی واقعی و دور از دفتر هستند که منعکس‌کننده کاری برای رشد سفر همراه با تفریح ​​است. در واقع، ۴۴‌درصد از نیروی کار جهانی مشتاقانه منتظرند که کارفرمای خود را برای یک سفر کاری «زندگی واقعی» انجام دهند. . در پاسخ، در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش تفریحات تجاری در مقصد خواهد بود که در آن برای تقویت روابط و تفریحات شرکتی به جای کار خواهد بود.

کاریان از صرف کارکردن در عقب‌نشینی و کارکنان را در دنیایی غوطه می‌کنند که تنها گزینه کار تیمی است. سفرهای تجاری در سال جدید با سفرهایی با موضوع «بازمانده» در کابین‌های مجلل یا خانه‌های مزرعه روستایی با آشپزی عمومی و فعالیت‌های ماجراجویی در فضای باز، یا فرار از جنایت‌محور که در آن مدرسه جاسوسی، دوره کارآگاهی یا شبیه‌سازی CSI برای همراهان خواهد بود. کسب‌و‌کارها نیز مزایایی را خواهند دید. بیش از نیمی (۵۹درصد) از کارگران در سراسر جهان بر این باورند که کاوش در مکان‌های جدید به آن‌ها می‌دهد تا در محل کار بیشتر داشته باشند.

جلوگیری از ولخرجی

با پیش‌‌‌زمینه عدم‌قطعیت اقتصادی جهانی، مسافران در سال ۲۰۲۳ به اولویت سفر ادامه می‌دهند، اما بیشتر حواسشان به این است که چگونه از بودجه سفر خود حداکثر استفاده را ببرند و چه چیزی اولویت دارد. مردم همیشه سفرهای بی‌دغدغه را در راس برنامه‌های خود قرار می‌دهند و نیمی از مسافران (۵۰درصد) را می‌گویند که سرمایه‌گذاری در تعطیلات اصلی آنهاست. اما توجه به بودجه بسیار مهم است، به همان نسبت که ۷ نفر از هر ۱۰مسافر (۶۸درصد) نفر به سفرهای خود ادامه می‌دهند در حالی که به پول بیشتری می‌رسند. در سال 2023 برنامه اقتصادی در بهترین حالت خود مشاهده می‌شود، افرادی که با استفاده از سفرهای مسافرتی با زمان هوشمند (63درصد) و اولویت‌های ارزش پول با استفاده از تخفیف‌ها و برنامه‌های کم‌هزینه‌تر (60درصد)، بودجه برنامه‌ریزی دقیق‌تر را انجام می‌دهند.

بیش از نیمی از افراد (۵۳درصد) به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ها با نظر گرفتن مقاصد خارج از فصل یا مسیرهای طولانی در سفر هستند، در حالی که اکثریت (۶۱درصد) به امید تضمینی بهتر است، سفر را از قبل برنامه‌ریزی کنید. بیش از نیمی (55درصد) معتقدند بهترین استفاده از بودجه آنها یک یا دو تعطیلات طولانی‌تر به جای چند مسکن کوتاه است. در این زمینه، بسیاری از افراد نیز به‌طور شگفت‌انگیز آماده هستند تا هزینه‌های خود را در سفر افزایش دهند و حتی ولخرجی کنند. نزدیک به نیمی از آنها (49درصد) اذعان دارند که قصد دارند در تعطیلات برای جبران سفر در چند سال گذشته، در عادات خرج کردن خود زیاده‌روی کنند، در حالی که 43درصد برای اطمینان از لذت بردن از سفر خود را به مقدار زیادی برنامه‌ریزی می‌کنند. که هزینه های گزافی بپردازند. زیرا معتقدند هر تجربه‌ای ارزشش را دارد.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

بهترین سایت های شرط بندی: پلتفرم های بهترین وبسایت های شرط بندی در ایران
سایت شرط بندی: یک نگاه جذاب به دنیای پیش بینی و شرط بندی آنلاین
سایت شرط بندی: راهی جذاب برای شرط‌بندی آنلاین
سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما