محمد بن سلمان هم باید را مسخره کرد

محمد بن سلمان هم در یک مراسم اختصاصی جو باید به تمسخر گرفت و سلامت عقلی او را زیر سوال برد.

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، این اقدام از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ممکن است باعث تنش در روابط با آمریکا شود در زمانی که این شراکت در پی اقدام اوپک پلاس در کاهش تولید نفت و انتقادهای تند قانونگذاران است. آمریکایی از آن، در بوته آزمون قرار دارد.

گزارش وال استریت ژورنال، چندین نفر در دولت عربستان گفتند که ولیعهد، رئیس جمهور سابق آمریکا، رئیس جمهوری سابق آمریکا را می‌دهد و از زمانی که بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده بود و بابت گاف‌هایی که می‌دهد، مورد تمسخر قرار دارد. از او خوشش نمی‌آید.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان این مسئله را رد کرد که ولیعهد در مراسمی خاص، باید را دستمایه شوخی کرده یا به معاون‌هایش گفته که دولت را می‌دهد.

وی افزود: این ناشناس از سوی منابعی نادرست هستند. رهبران و روسای سلطنت عربستان به واسطه عقاید و باورهایشان در مهم دانستن روابط بر احترام متقابل، همیشه به روسای جمهوری آمریکا احترام گذاشته‌اند.

جون، رئیس جمهوری آمریکا به تاریخ ۱۵ ژوئیه سال جاری میلادی وارد شد و مورد استقبال ولیعهد عربستان قرار گرفت. شد که ولیعهد، در یک مراسم خاص باید را به تمسخر گرفته و گفته است که او خوشش نمی‌آید.

این گزارش اشاره به گاف‌های باید نکرد. رئیس جمهوری آمریکا سال‌هاست که بابت این گاف‌ها مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در نهایت باید در یک سخنرانی به یکی از زنان عضو کنگره آمریکا که فوت کرده بود، اشاره‌ای داشت و با مطرح کردن نام او، می‌خواست آن زن صحبت کند.

وی در رویدادی در کاخ سفید که در سپتامبر یک برگزار می شود، خطاب به جکی والورسکی، قانونگذار جمهوری خواه که فوت کرده، گفت: جکی اینجایی؟ جکی کجاست؟ او اینجا نیست!

باید در دوران کارزار انتخاباتی‌اش از گفتگو با محمد بن سلمان برای یکسال امتناع کرد و وقتی در ژوئیه با هم ملاقات کرد، به نظر می‌رسید که نمی‌خواهد آنجا باشد و علاقه‌ای به بحث درباره سیاست ندارد.

منابع آمریکا و آمریکا برای ایجاد یک رابطه مناسب، چه برای مبارزه با تروریسم و ​​چه تجارت متقابل به ارزش صدها میلیارد دلار از نفت عربستان سعودی و سیستم های تسلیحاتی آمریکایی، همسو شده است.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده که کاخ سفید گفته باید می‌خواهد بررسی کند که آیا روابط با عربستان در خدمت امنیت ملی ایالات متحده است یا خیر. اقدام اخیر اوپک پلاس به عربستان سعودی برای کاهش تولید نفت به دو میلیون بشکه در روز در روزی که قیمت گاز در حال افزایش است، قانونگذاران آمریکایی را بر آن تا از باید برای ارزیابی مجدد این روابط درخواست کنند.

از آنجاییکه کاهش می‌یابد، قیمت نفت را افزایش می‌دهد، می‌گویند که این کاهش به بودجه جنگی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در کمک می‌کند و تحریم‌های آمریکا علیه مسکو را تضعیف کرده است.

درضمن، باید مسائل مربوط به حقوق بشر را در داخل عربستان مطرح کرد که شامل قتل جمال خاشقجی، روزنامه سعودی مخالف عربستان می‌شود که در سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد.

در گزارش استریت ژورنال آمده “آدرین واتسون” بیانیه شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته باید با رهبران سراسر منطقه فعالیت کند تا ارتش‌های باثبات‌تر و یکپارچه‌تر ایجاد کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم