قاضی شکایت FTC علیه کوچاوا، یک کارگزار داده موقعیت مکانی را رد کرد

یک قاضی فدرال در آیداهو روز پنجشنبه شکایت علیه کوچاوا، یک دلال بزرگ داده مکان، را که سال گذشته توسط کمیسیون تجارت فدرال ارائه شده بود، رد کرد. قاضی در حکمی نوشت که رگولاتورها شواهد کافی برای حمایت از ادعای خود مبنی بر اینکه این شرکت به طور غیرمنصفانه اطلاعات مکان دقیق میلیون ها تلفن همراه افراد را می فروشد ارائه نکرده اند.

اما دادگاه به FTC این فرصت را داد تا در صورت تمایل به ادامه پرونده، استدلال های خود را تقویت کند.

این حکم حداقل یک ضربه موقت به تلاش‌های تهاجمی اخیر کمیسیون برای سرکوب فروش و استفاده از اطلاعات بالقوه حساس، مانند داده‌های مربوط به نسخه‌های دارویی مصرف‌کنندگان، وابستگی‌های مذهبی یا تمایلات جنسی وارد می‌کند.

کوچاوا، مستقر در سندپوینت، آیداهو، یک شرکت تجزیه و تحلیل تلفن همراه است که از داده های موقعیت مکانی برای کمک به بازاریابان برای هدف گیری و اندازه گیری کمپین های تبلیغاتی استفاده می کند. طبق حکم قاضی پرونده، این شرکت معمولاً روزانه بیش از 90 نقطه داده موقعیت مکانی را از حدود 35 میلیون کاربر فعال دستگاه تلفن همراه جمع آوری می کند – مختصات مکان که می تواند “نشان دهد که هر دستگاه تلفن همراه تقریباً هر 15 دقیقه کجا بوده است.”

در شکایت خود علیه کوچاوا که در اوت گذشته ارائه شد، FTC استدلال کرد که فروش داده های موقعیت جغرافیایی این شرکت در ده ها میلیون تلفن هوشمند می تواند برای ردیابی بازدید مردم از مکان های خصوصی مانند کلیساها، مساجد، کنیسه ها، کلینیک های سقط جنین، پناهگاه های خشونت خانگی استفاده شود. ، مراکز درمانی و سرپناه های بی خانمان ها.

تنظیم کنندگان گفتند که داده های مکان می تواند برای ردیابی نه تنها تاریخ ها و زمان هایی که بیماران به کلینیک های سقط جنین مراجعه کرده اند، بلکه برای ردیابی مکان متخصصان مراقبت های بهداشتی که درمان های پزشکی مانند سقط جنین ارائه می دهند نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال، چندین سال پیش در تحقیقی در مورد کارگزاران داده موقعیت مکانی، خبرنگاران نیویورک تایمز توانستند از مجموعه داده های مکان دستگاه تلفن همراه برای ردیابی یک کاربر تلفن هوشمند از خانه خود در خارج از نیوآرک تا یک کلینیک Planned Parenthood استفاده کنند.

در شکایت FTC آمده است: «فروش چنین داده‌هایی باعث نفوذ غیرقانونی به خصوصی‌ترین بخش‌های زندگی مصرف‌کنندگان می‌شود و باعث آسیب جدی به مصرف‌کنندگان می‌شود یا احتمالاً می‌تواند منجر به آن شود».

اما یک قاضی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه آیداهو ادعای آژانس مبنی بر اینکه فروش داده های موقعیت مکانی توسط کوچاوا چنان تجاوز شدیدی به حریم خصوصی مصرف کنندگان بوده که منجر به آسیب جدی شده است را رد کرد.

و در حالی که دادگاه با FTC موافقت کرد که فروش داده‌های مکان توسط کوچاوا می‌تواند اشخاص ثالث را قادر سازد تا کاربران گوشی‌های هوشمند را که از مکان‌های حساس بازدید کرده‌اند ردیابی کرده و به آنها آسیب برسانند، قاضی گفت که تنظیم‌کننده‌ها شواهد کافی مبنی بر اینکه مصرف‌کنندگان واقعاً از آن رنج می‌برند ارائه نکرده‌اند – یا احتمالاً ممکن است این مشکل را داشته باشند. متحمل شدن – آسیب قابل توجهی.

در بیانیه ای، داگلاس فارار، سخنگوی FTC، گفت: ما خوشحالیم که دادگاه با استدلال کلیدی ما موافقت کرد و مشتاقانه منتظر ادامه رسیدگی به پرونده خود از طرف مصرف کنندگان آمریکایی هستیم.

چارلز منینگ، بنیانگذار و مدیر اجرایی کوچاوا، از حکم قاضی استقبال کرد و گفت که این شرکت از “همه قوانین و قوانین” از جمله قوانین حفظ حریم خصوصی پیروی می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «ما امیدواریم که به چالش کشیدن FTC شفافیت نظارتی لازم را به همراه داشته باشد که در نهایت به نفع مصرف‌کنندگان و تبلیغ‌کنندگان خواهد بود».

اخراج پرونده نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده‌های نبرد سختی که در تلاش برای محدود کردن یا ممنوع کردن انواع خاصی از جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها با آن روبرو هستند.

در اقدامی اداری در اوایل این هفته، کمیسیون تجارت فدرال پیشنهاد کرد متا از کسب درآمد از اطلاعات شخصی کاربران زیر 18 سال در اینستاگرام، فیس بوک، واتس اپ و سایر پلتفرم های شرکت منع شود. آژانس در یک دستور اداری گفت، چنین ممنوعیتی می تواند متا را از استفاده از داده های جوانان برای اهدافی مانند هدف قرار دادن تبلیغات یا “غنی کردن مدل ها و الگوریتم های داده خود” منع کند.

متا گفت که با اقدام FTC “به شدت مبارزه خواهد کرد” و انتظار دارد که پیروز شود.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان