قاتل زنجیره ای فرانسوی چارلز & مار& صبحرج از زندان نپال آزاد می شود

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: 21/12/2022 – 17:58

دادگاه عالی نپال روز چهارشنبه دستور آزادی چارلز سبحراج، قاتل زنجیره ای فرانسوی را که در سریال نتفلیکس «مار» به تصویر کشیده شد، صادر کرد و مسئول یک رشته قتل در سراسر آسیا در دهه 1970 بود.

دادگاه عالی نپال روز چهارشنبه حکم آزادی و اخراج چارلز سبحراج، قاتل سریالی فرانسوی را که در سریال نتفلیکس «مار» به تصویر کشیده شد، صادر کرد و مسئول یک رشته قتل در سراسر آسیا در دهه 1970 بود.

دیوان عالی حکم داد صبحرج 78 ساله که از سال 2003 به دلیل قتل دو گردشگر آمریکای شمالی در زندان در جمهوری هیمالیا به سر می برد، باید به دلایل بهداشتی آزاد شود.

در نسخه ای از این حکم که توسط خبرگزاری فرانسه دیده شده است، آمده است: «نگهداری مستمر او در زندان با حقوق بشر زندانی مطابقت ندارد».

در صورتی که پرونده دیگری برای نگهداری او در زندان وجود نداشته باشد، این دادگاه حکم آزادی او را تا امروز و بازگشت به کشورش ظرف 15 روز صادر می‌کند.»

حکم می‌افزاید که صبحرج به عمل جراحی قلب باز نیاز داشت و آزادی او مطابق با قانون اجازه ترخیص دلسوزانه زندانیان بستری که سه چهارم دوران محکومیت خود را سپری کرده بودند، بود.

قاتل بدنام در سال 2017 تحت یک عمل جراحی 5 ساعته قلب قرار گرفت و در حکم صادره آمده است که او همچنان تحت معالجه منظم بیماری قلبی قرار دارد.

یک مقام در زندان به خبرگزاری فرانسه گفت که صبحرج احتمالا روز پنجشنبه از زندان مرکزی کاتماندو آزاد خواهد شد.

این مقام افزود، او ابتدا باید برای تشریفات اداری در دادگاه بدوی حاضر شود تا بتواند آزاد شود.

قتل های کوله گرد

صبحرج پس از دوران کودکی پر دردسر و چندین بار زندان در فرانسه به دلیل جنایات کوچک، در اوایل دهه 1970 سفر به جهان را آغاز کرد و در بانکوک پایتخت تایلند به پایان رسید.

روش کار او این بود که قربانیان خود را – که بسیاری از آنها کوله‌پشتی‌های غربی با چشم‌های ستاره‌ای در جست‌وجوی معنویت بودند – قبل از مصرف مواد مخدر، دزدی و قتل آنها، جذاب و دوست می‌کرد.

او ساده و پیچیده در اولین قتل خود، یعنی قتل یک زن جوان آمریکایی که جسدش در ساحلی در پاتایا با لباس بیکینی در سال 1975 پیدا شد، دست داشت.

او در نهایت با بیش از 20 قتل مرتبط بود.

قربانیان او خفه، ضرب و شتم یا سوزانده می شدند و او اغلب از پاسپورت قربانیان مرد خود برای سفر به مقصد بعدی خود استفاده می کرد.

سوبریکت صبحرج، «مار»، ناشی از توانایی او در به دست آوردن هویت های دیگر برای فرار از عدالت است. این عنوان سریال موفقی شد که توسط بی‌بی‌سی و نتفلیکس بر اساس زندگی او ساخته شد.

او در سال 1976 در هند دستگیر شد و در نهایت 21 سال را در آنجا در زندان گذراند، با وقفه ای کوتاه در سال 1986 هنگامی که فرار کرد و دوباره در ایالت ساحلی گوا هند دستگیر شد.

صبحرج که در سال 1997 آزاد شد، به پاریس بازنشسته شد، اما در سال 2003 در نپال دوباره ظاهر شد، جایی که در منطقه توریستی کاتماندو دیده شد و دستگیر شد.

دادگاهی در آنجا سال بعد او را به خاطر قتل توریست آمریکایی، کانی جو برونزیچ در سال 1975، به حبس ابد محکوم کرد. یک دهه بعد، او همچنین به جرم کشتن همراه کانادایی برونزیچ مجرم شناخته شد.

صبحرج در سال 2008 در زندان با نیهیتا بیسواس که 44 سال از او کوچکتر و دختر وکیل نپالی اش است، ازدواج کرد.

(AFP)

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

بازی انفجار: یک نگاه جامع به این ابزار معاملاتی جذاب
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای دانش‌آموزان
The Ultimate Guide to Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
Escape to Your Dream Home with Acreage for Sale
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
تماس با ما