شورای امنیت سازمان ملل درباره حوادث خط لوله نورد استریم بحث می کند

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در جریان گفتگوها گفت: «ما اینجا نیستیم تا در شورای امنیت محاکمه کنیم». وی گفت که مسکو درخواستی برای تحقیقات مستقل با توجه به تردیدها در مورد یکپارچگی و شفافیت دانمارک، آلمان و سوئد در تحقیقات در حال انجام آنها ارائه می کند.

در عوض، او گفت، دبیر کل سازمان ملل “کسی است که ما به آن اعتماد داریم” به دنبال گزارش ها در ماه سپتامبر مبنی بر نشت چهار نشت در خطوط لوله 1224 کیلومتری که گاز را از روسیه به اروپا می رساند، تحقیقاتی را رهبری کند.

او با اشاره به گزارش خبری اخیر ایالات متحده توسط خبرنگار سیمور هرش که مدعی بود واشنگتن در این رزمایش در تابستان سال 2022 در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در این رزمایش در نزدیکی خط لوله کار گذاشته شده بود، گفت: “شواهدی وجود داشت که مواد منفجره در نزدیکی خط لوله کار گذاشته شده بود.”

او به اعضای شورا گفت: «این روزنامه نگار حقیقت را می گوید. «این چیزی بیش از یک اسلحه سیگاری است که کارآگاهان در فیلم های پرفروش هالیوود عاشق آن هستند. این یک اصل اساسی عدالت; همه چیز در دست شماست و ما می‌توانیم این موضوع را امروز حل کنیم.»

جان کلی، سفیر ایالات متحده گفت: “جلسه امروز تلاشی آشکار برای منحرف کردن تمرکز” از نشست اضطراری آتی مجمع عمومی است که یک سال از حمله مسکو به اوکراین در 24 فوریه 2022 خواهد بود.

او گفت: «تمرکز ما باید روی این باشد. روسیه به شدت می خواهد موضوع را تغییر دهد.» روسیه به دلیل استفاده از این پلتفرم برای پخش تئوری های توطئه اینترنتی «از موقعیت خود به عنوان عضو شورا سوء استفاده می کند».

وی با اشاره به اینکه اتهاماتی مبنی بر دست داشتن آمریکا در اقدامات خرابکارانه “کاملا نادرست” است، گفت: منابع تحقیقاتی سازمان ملل باید در مواقعی که کشورها تمایلی به تحقیق ندارند یا قادر به تحقیق نیستند حفظ شود، بر خلاف پرس و جوهای جاری فعلی.

از حدس و گمان بپرهیزید

در ابتدای بحث، سازمان ملل متحد معاون دبیرکل در امور سیاسی و صلح رزماری دی کارلو، در یک جلسه توجیهی به شورا، از همه طرف‌ها خواست تا «خودداری نشان دهند و از هرگونه گمانه‌زنی اجتناب کنند” با توجه به حساسیت هایی که نسبت به این موضوع وجود دارد.

“ما باید از هرگونه اتهام بی اساس خودداری کنید که می‌تواند تنش‌های افزایش یافته در منطقه را تشدید کند و به طور بالقوه مانع از جستجوی حقیقت شود.»

در همان زمان، سازمان ملل «در موقعیتی نیست که هیچ یک از این ادعاها را تأیید یا تأیید کند در رابطه با این حوادث، و ما منتظر یافته های تحقیقات ملی در حال انجام هستیم.» او اشاره کرد که نتایج اولیه از بررسی های در حال انجام نشان می دهد “خسارات گسترده”، نشانه هایی از “خرابکاری فاحش” و “اقلام خارجی” در محل کشف و ضبط شد.

در حالی که برخی از اعضای شورا از راه اندازی یک تحقیق به رهبری سازمان ملل حمایت کردند، برخی دیگر تأکید کردند که تحقیقات در حال انجام کافی است و بسیاری از آنها نگرانی های شدیدی را در مورد تأثیرات زیست محیطی این حوادث ایجاد می کنند. بسیاری موافق بودند که تلاش ها باید بر تنش زدایی در منطقه متمرکز شود.

خانم دی کارلو گفت که در حالی که دقیقاً آنچه در زیر آبهای دریای بالتیک در سپتامبر 2022 اتفاق افتاد هنوز نامشخص است.یک چیز مسلم است: هر آنچه که باعث این حادثه شده است، پیامدهای آن در میان خطرات متعدد تهاجم به اوکراین محسوب می شود. رها کرده است“.

او گفت که یک سال از آغاز جنگ می گذرد، “ما باید تلاش های خود را برای پایان دادن به آن، مطابق با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد مضاعف کنیم.”

گزارش جدید اثرات زیست محیطی

در همین حال، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) بر اساس تحلیل های خود، روز دوشنبه یافته های جدیدی در مورد حوادث نورد استریم منتشر کرد. رصدخانه بین المللی انتشار متان (IMEO).

در حالی که برای یک رویداد بسیار بزرگ است، حادثه نورد استریم قطره ای در اقیانوس است مانفردی کالتاگیرونه، رئیس این رصدخانه گفت: در مقایسه با میزان متان آزاد شده در سطح جهان.

با این حال، UNEP تجزیه و تحلیل برآورد شده است محدوده قابل قبولی از مجموع گازهای گلخانه ای متان که در طول این حادثه به بیرون درز کرد رکورد 75 تا 230 کیلوتن.

شورای امنیت ابتدا به درخواست روسیه در نشستی در اواخر سپتامبر به بررسی حوادث خط لوله نورد استریم پرداخته بود. در آن نشست، نوید حنیف، دستیار دبیرکل در امور توسعه اقتصادی در وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، گفته بود که جامعه بین المللی باید برای رسیدگی به عواقب نشت اخیر در خطوط لوله نورد استریم گام بردارد، در حالی که علل آن هستند. در حال بررسی است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Authority and Visibility
(عکس) دسته گلی که ژاپنی‌ها روی ماه به آب دادند!
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما