سومالی: ما نمی توانیم منتظر اعلام قحطی باشیم. ما باید همین الان اقدام کنیم’ |

به دلیل خشکسالی و عدم حمایت معیشتی، مردم ساکن در هشت منطقه از کشور ممکن است تا شهریور ماه با قحطی مواجه شوند. “ما نمی توانیم منتظر اعلام قحطی باشیم. ما باید اکنون برای حفاظت از معیشت و زندگی اقدام کنیمراین پاولسن، مدیر دفتر اضطراری و تاب آوری فائو، پس از بازدید اخیر از کشور گفت.

بیش از سه میلیون حیوان ضروری برای جوامع دامداری سومالی تاکنون مرده‌اند و تولید محصولات زراعی به دلیل بارندگی‌های ضعیف بی‌سابقه و شرایط خشکی شدید کاهش یافته است.

تلفات مداوم دام ها، افزایش بیشتر قیمت کالاهای اساسی و عدم رسیدن کمک های بشردوستانه به آسیب پذیرترین افراد، بسیاری از مردم را که عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می کنند مجبور کرده است به اردوگاه های آوارگان نقل مکان کنند.

مشکلات فوری تامین مالی

فائو سومالی به منظور کمک به 882000 نفر در 55 منطقه با حمایت فوری نجات و معیشت، به 131.4 میلیون دلار نیاز فوری دارد. اما تلاش‌های پیشگیری از قحطی در سومالی فقط 46 درصد تامین می‌شود و طرح واکنش بشردوستانه سومالی در سال 2022 فقط 43 درصد از 4 اوت تامین می‌شود.

دومی بخشی از طرح واکنش گسترده تر شاخ آفریقا به خشکسالی فائو است که کنیا، اتیوپی و جیبوتی را نیز پوشش می دهد. آقای پالسن گفت: «ما مشکلات فوری در زمینه تأمین مالی داریم.

فائو بوده است “به صدا درآمدن زنگ خطر” از آوریل سال گذشته و شکست باران های پی در پی، اما پاسخ “در سطوح مورد نیاز اتفاق نیفتاده است”. این منجر به این شده است که کشاورزان آسیب پذیر «به دلیل تلف شدن دام ها و از بین رفتن محصولات، مجبور به جابجایی شوند. اکنون همه باید به سرعت و در مقیاس بسیج شوند.»

تاثیر خشکسالی

آقای پاولسن با تشریح این که چگونه یک خانواده هفت نفره بیش از 100 کیلومتر را طی هفت ماه پیش برای رسیدن به کمپ آوارگان طی کردند، گفت: “ما عمیقاً نگران وضعیت خشکسالی و تأثیر خانواده های آسیب پذیر هستیم.”

«آنها به این دلیل آمدند که دام هایشان مرده بود. آنها به اینجا آمدند زیرا هیچ وسیله ای برای زنده ماندن در مناطق روستایی نداشتند،” او توضیح داد.

مداخله کشاورزی

کشاورزی تا 60 درصد از تولید ناخالص داخلی سومالی، 80 درصد از اشتغال و 90 درصد از صادرات آن را تشکیل می دهد.

آقای پاولسن تاکید کرد که درک اینکه کشاورزی یک پاسخ بشردوستانه خط مقدم است، بسیار مهم است. نه تنها نیازها را برآورده می کند، بلکه محرک های آن نیازها را به طور موثر کاهش می دهد. کشاورزی نیاز به توجه بیشتر و بودجه بیشتری دارد امکان اقدام به موقع در پاسخ به فصول کشاورزی،” او گفت.

پاسخ را افزایش دهید

به گفته آقای پاولسن، واکنش در مناطق روستایی باید برای کمک به افراد آسیب‌پذیر «در جایی که هستند» افزایش یابد، زیرا این «موثرتر» است. [and] انسانی تر».

او خواستار «پاسخ‌های چند بخشی» برای حمایت از معیشت شد، اما هشدار داد که «بودجه‌های بیشتری از سوی کمک‌کنندگان» لازم است. تمرکز بر حمایت از معیشت استآقای پالسن توضیح داد.

این شامل ارائه پول نقد برای خرید غذا و زنده نگه داشتن حیوانات با تغذیه اضطراری، درمان دامپزشکی و منابع آب است. کشاورزان باید قادر به کاشت باشند، به ویژه در مناطق رودخانه ای که کشت با آبیاری امکان پذیر است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم