سومالی درخواست 2.6 میلیارد دلار برای کمک به میلیون ها نفر که هنوز در آستانه قحطی هستند

«سومالی در آستانه قحطی قرار گرفت در ماه های اخیر به دلیل یک خشکسالی تاریخی آقای عبدالمولا در ژنو گفت که پنج فصل بارانی متوالی ضعیف است. “بحران هنوز به پایان نرسیده است – نیازها همچنان بالا و فوری هستند. برخی از مناطق آسیب دیده همچنان با خطر قحطی روبرو هستند.»

در ماه مارس، باران های فصلی منجر به جاری شدن سیل و مرگ 21 نفر و آواره شدن بیش از 100000 نفر شد.

او هشدار داد که به دلیل بارندگی زیاد در ارتفاعات اتیوپی، رودخانه‌های شابل و جوبا ممکن است طغیان کنند که منجر به آبگرفتگی زمین‌های کشاورزی شود.

با این حال، انتظار می‌رود بارش‌ها در خود سومالی کمتر عمل کنند و بعید است که برای بهبود چشم‌انداز امنیت غذایی برای بسیاری کافی باشد.

این کاری است که تغییرات آب و هوایی انجام می دهدهماهنگ کننده امور بشردوستانه گفت. این چرخه های غیرقابل پیش بینی خشکسالی و سیل را ایجاد می کند. سومالی که کمک چندانی به بحران آب و هوا کرده است واقعاً بار سنگین را تحمل می کند از آن.”

حفاظت و کمک نجات جان

نزدیک به نیمی از جمعیت سومالی – 8.25 میلیون نفر – به کمک های بشردوستانه و حفاظتی برای نجات جان نیاز دارند. از این تعداد، حدود 3.8 میلیون نفر آواره داخلی هستند.

نزدیک به پنج میلیون نفر سطوح بالایی از ناامنی غذایی حاد را تجربه می کنند. دور و بر 1.8 میلیون کودک به شدت دچار سوءتغذیه هستند و هشت میلیون نفر به آب، سرویس بهداشتی و بهداشت کافی دسترسی ندارند.. دو سوم کل مردم مناطق تحت تاثیر خشکسالی به مراقبت های بهداشتی ضروری دسترسی ندارند.

بحران با درگیری و ناامنی تشدید می شود. حداقل 660000 نفر در مناطقی زندگی می کنند که تحت کنترل بازیگران مسلح غیردولتی است و عمدتاً دور از دسترس کمک های بشردوستانه است.

“خطر واقعی رضایت”

حمایت سخاوتمندانه کمک‌های مالی کمک‌های بشردوستانه را افزایش داده و باران‌های فصلی بهتر از حد انتظار در حال حاضر از قحطی جلوگیری کرده است.

با این حال، 43000 مرگ بیش از میزان مرگ و میر پیش بینی شده به دلیل خشکسالی در سال 2022 رخ داده است. طرح واکنش بشردوستانه به 2.6 میلیارد دلار برای کمک به 7.6 میلیون نفر نیاز دارد، اما فقط 13 درصد بودجه دارد. از امروز

«یک وجود دارد خطر واقعی رضایت به دلیل برداشتن پیش بینی قحطیآقای عبدالمولا گفت. “اگر این اتفاق بیفتد، ما تمام دستاوردهایی را که تاکنون به دست آورده ایم از دست خواهیم داد. من از اهداکنندگان می‌خواهم که بودجه خود را برای سومالی تامین کنند. علاوه بر این، من خواهان سرمایه گذاری در راه حل های بادوام هستم، زیرا این به همان اندازه یک بحران توسعه است.»

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

بازی انفجار: یک نگاه جامع به این ابزار معاملاتی جذاب
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای دانش‌آموزان
The Ultimate Guide to Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
Escape to Your Dream Home with Acreage for Sale
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
تماس با ما