دانشمندان شیلیایی بقایای فیل 12000 ساله را کشف کردند

دانشمندان شیلیایی پس از کشف اخیر فرضیه‌ای را مطرح می‌کنند که گومفوترز، یکی از خویشاوندان منقرض شده فیل مدرن، هزاران سال پیش در جنوب شیلی پرسه می‌زد و ممکن است هدف شکار گروهی ساکنان این منطقه باشد.

دانشمندان اخیرا چندین بقایای گومفوترا با قدمت 12000 سال در نزدیکی دریاچه تاگوا تاگوا، یک دریاچه انگشت یخبندان، در جنوب شیلی کشف کردند.

این موجودات بزرگ تا 4 تن وزن داشتند و می توانستند به 3 متر (9.8 فوت) برسند، که دانشمندان را به این باور رساند که آنها هدف شکار گروهی ساکنان منطقه بودند.

کارلوس تورنرو، باستان‌شناسی که در این مکان کار می‌کند، گفت: «فرضیه‌ای که ما با آن کار می‌کنیم این است که درباره شکار، رویدادهای شکار است. ما فکر می‌کنیم چون گومفوتر حیوانی بسیار بزرگ و خطرناک است و احتمالاً برای شکار به چندین نفر نیاز دارد.»

دانشمندان می گویند این کشف همچنین به آنها اجازه می دهد تا تأثیر گسترده تر انسان بر منطقه و چگونگی تأثیر تغییر آب و هوا بر حیوانات منطقه در آن زمان را مطالعه کنند.

الیسا کالاس، باستان‌شناسی که در این مکان کار می‌کند، گفت: «ما می‌توانیم اطلاعات زیادی را از اینجا به دست آوریم، به عنوان مثال در مورد تغییرات آب و هوا، چگونگی تأثیر آن بر حیوانات». “تأثیر انسان بر محیط زیست که با آنچه اکنون در حال وقوع است از نظر محیط زیست مطابقت دارد.”

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances