داده های جدید نشان می دهد که داروی آلزایمر ممکن است برای برخی از بیماران مفید باشد

دکتر تامبیستتی گفت که این دو مرگ به پرسش‌هایی در مورد مسائل ایمنی lecanemab اضافه می‌کنند “در عمل بالینی دنیای واقعی که بیماران احتمالاً بیمارتر هستند و در مقایسه با بیمارانی که با دقت انتخاب شده در کارآزمایی‌های بالینی انجام می‌شوند، احتمالاً بیماری‌های متعدد دیگری دارند.”

با این وجود، داده‌های مربوط به lecanemab، که دکتر گاندی اشاره کرد که به شکل متفاوتی از آمیلوئید نسبت به داروهای آزمایش‌شده قبلی حمله می‌کند، نرخ تورم و خونریزی بسیار کمتری را نسبت به Aduhelm نشان داد.

این مطالعه گزارش داد که نزدیک به 13 درصد از بیمارانی که lecanemab دریافت می کردند تورم مغزی را تجربه کردند که در بیشتر موارد خفیف یا متوسط ​​بود، در حالی که کمتر از 2 درصد از بیماران دریافت کننده دارونما چنین تورمی را تجربه کردند. بیشتر تورم مغز هیچ علامتی ایجاد نمی کند و به طور کلی ظرف چند ماه برطرف می شود. حدود 17 درصد از بیماران lecanemab خونریزی مغزی را تجربه کردند، در مقایسه با 9 درصد از بیمارانی که دارونما دریافت کردند. بر اساس این مطالعه، شایع ترین علامت خونریزی مغزی سرگیجه بود.

نویسندگان گزارش کردند که “عوارض جانبی جدی” در 14 درصد از بیماران lecanemab و 11 درصد از بیماران دریافت کننده دارونما رخ داده است. تقریباً 7 درصد از بیماران lecanemab به دلیل عوارض جانبی منفی از آزمایش خارج شدند، یعنی بیش از دو برابر درصد دریافت‌کنندگان دارونما که ترک تحصیل کردند. بیش از یک چهارم از بیماران lecanemab واکنش‌های نامطلوب مرتبط با انفوزیون را تجربه کردند که شامل تب و علائم مشابه آنفولانزا، معمولاً با اولین دوز بود. این مطالعه نشان داد که درصد بسیار کمتری از بیماران دارونما این واکنش ها را تجربه کردند.

نتیجه مثبت اصلی مطالعه این بود که بیماران lecanemab از نظر شناختی 1.21 امتیاز کاهش یافتند، در حالی که بیماران دریافت کننده دارونما در مقیاس 18 درجه ای که عملکردهایی مانند حافظه، حل مسئله و فعالیت های روزانه را از طریق مصاحبه با بیماران و مراقبان ارزیابی می کند، 1.66 امتیاز کاهش یافت. .

به گفته کارشناسان، این نتیجه توسط اقدامات ثانویه در کارآزمایی، از جمله سه تست شناختی دیگر، تأیید شد که احتمال تأثیر واقعی دارو را تقویت می کند. علاوه بر این، در تمام معیارها، بیماران چندین ماه پس از شروع lecanemab کاهش آهسته‌تری را نشان دادند و این سرعت در طول کارآزمایی 18 ماهه کاهش یافت.

این کارآزمایی تلاش کرد شرکت کنندگان رنگین پوست بیشتری را نسبت به افرادی که معمولاً در کارآزمایی های آلزایمر ثبت نام کرده بودند، شامل شود. این مطالعه گزارش داد که حدود 25 درصد از کسانی که در این آزمایش در ایالات متحده شرکت کردند سیاه پوست یا اسپانیایی بودند. همچنین به افراد مبتلا به بیماری‌های مختلف از جمله فشار خون بالا، دیابت، بیماری قلبی، چاقی و بیماری کلیوی اجازه می‌دهد که در آن شرکت کنند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

سایت شرط بندی فارسی: Unleash the Thrill of Persian Betting
بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: راهی برای بردن در بازی های شانس
Unlock the Power of Sidebar Backlink Packages for Enhanced SEO
Sidebar Backlinks for Sale: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Authority and Visibility
(عکس) دسته گلی که ژاپنی‌ها روی ماه به آب دادند!
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما