بهترین داستان تاریخی

محدود کردن لیست بهترین های سال همیشه دلهره آور است. بنابراین بیایید بگوییم این 10 رمان تاریخی، که به ترتیب حروف الفبا چیده شده اند، آنهایی هستند که در تریاژ شخصی من بالاترین رتبه را دارند. برخی از آنها به راحتی خوانده می شوند، برخی دیگر خواستارتر هستند. به نظر من همه جذابیت‌های ماندگاری دارند – یک شرط مطمئن، زیرا سه نویسنده از 10 نویسنده (گورناه، توکارچوک و پاموک) برنده جایزه نوبل هستند.


رابرت هریس که بیشتر برای فیلم‌های هیجان‌انگیز قرن بیستم شناخته می‌شود، به اواخر قرن هفدهم در بریتانیا و نیوانگلند پیوریتن بازمی‌گردد. عمل فراموشی، گزارشی سریع و با جزئیات شگفت انگیز از شکار نمایندگانی که حکم مرگ چارلز اول را امضا کردند. بیشتر شخصیت‌ها از کتاب‌های تاریخ احیا شده‌اند، به جز انتقام‌جوی که دو تا از خودکشی‌ها را با قدرت وسواسی دنبال می‌کند که فقط یک انتقام‌جویی شخصی می‌تواند فراهم کند.

در عبدالرزاق گورناح پس از مرگ، میراث پیچیده استعمار به وضوح از طریق داستان نویسنده متولد تانزانیا از تلاشگران، سربازان و روح‌های روستایی ساده که تلاش می‌کنند از واقعیت‌های شرورانه آفریقای شرقی آلمان در اوایل دهه 1900 جان سالم به در ببرند، منتقل می‌شود. در هسته آن جوانانی قرار دارند که به طور متفاوتی از تجربیات گذشته جنگ، برده داری و تعصب آسیب دیده اند، اما به نوعی به آینده ای بهتر امیدوارند.


قهرمان رمان جنگ داخلی پر تنش دیوید رایت فالاده، بالا آمدن ابر سیاه، به اندازه کشوری که در آن زندگی می کند، از نظر عاطفی آسیب دیده است. او پسر یک زن برده شده از کارولینای شمالی است و در ارتش اتحادیه به نام پدر سفید پوستی که مالک او بود نام نویسی می کند. با این حال، حرفه نظامی او، مانور دادن در مزارع نزدیک به خانه قدیمی‌اش و تحت فرمان اطاعت کورکورانه، نشان می‌دهد که «آزادی» آنقدرها هم که او فکر می‌کرد ساده نیست.

اولگا توکارچوک کتاب های یعقوب برداشتی گسترده، اسطوره‌ای و در عین حال پر جنب و جوش از جهان رهبر مذهبی بحث‌برانگیز قرن هجدهم اروپای شرقی، یعقوب فرانک، از دیدگاه‌های گوناگون کالیدوسکوپی است. زندگی فرانک تمرینی برای اختراع مجدد – شامل یهودیت، اسلام و مسیحیت – در زمانی بود که جامعه به عنوان یک کل در آستانه تغییر بزرگ بود.


میراث، توسط میگل بونفوی، به زیبایی یک قرن کامل از زندگی یک خانواده را در روایتی کوتاه و متناوب از یک مهاجر فرانسوی در شیلی به نمایش می‌گذارد که فرزندانش قادر به گسستن پیوندهای خود با وطنش نیستند. بیشتر اکشن‌ها روی عمارت این قبیله در سانتیاگو، با پرنده‌های عجیب و غریب، مملو از پرندگان، مخفیگاه طولانی مدتی از استخوان‌های دایناسور و کپی تک هواپیمای چارلز لیندبرگ، روح سنت لوئیس، متمرکز است.

داستان اوزما اسلم خان در یک مستعمره کیفری بریتانیا در جزایر دورافتاده آندامان درست قبل و در طول جنگ جهانی دوم تاریخ واقعی معجزه آسای نومی علی چالشی پر از تعلیق و تفکر برانگیز برای فرضیات ساده در مورد دشمنان و دوستان، وفاداری و خیانت است. دختر جوانی به نام نومی علی، دختر زندانی که تمام خانواده‌اش باید در حبس او سهیم باشند، تنها یکی از شخصیت‌هایی است که تاریخچه‌اش در اینجا در هم پیچیده است.


اولین رمان تاثیرگذار ملودی رازک، پروانه، سرنوشت در حال تغییر یک خانواده برهمنی خوش نیت را به تصویر می کشد، زیرا هند و پاکستان از راج بریتانیا حک شده اند، تجربه ای از تقسیم که با کمدی ملایم شروع می شود، سپس به تدریج به تراژدی کاملاً غیر ملایم، به ویژه برای دختر نوجوان خانواده، فرو می رود. زندگی در پناه او ناگهان – و به طرز خشونت آمیزی – از هم خواهد پاشید.


رمان جدید اورهان پاموک، پر از نکات جزئی تاریخی جذاب (اعم از واقعی و اختراعی) و در آغاز قرن بیستم در جزیره ای خیالی در شرق مدیترانه، شب های طاعون – ترجمه اکین اوکلاپ – از یک قتل برای بررسی سؤالات سیاسی، مذهبی و علمی استفاده می کند که به طور عجیبی به عصر ما مربوط می شود. این همچنین چیزی شبیه یک داستان ادبی است که به عنوان اثر نویسنده ای غیر از خود پاموک در نظر گرفته شده است.


در Suzette Mayr’s باربر ماشین خواب – نمایشی از داستان سرایی که برای اقتباس از فیلم وس اندرسون ساخته شده است – یک باربر سیاهپوست همجنس گرا سوار بر ریل در کانادا در دهه 1920، با انبوهی از مسافران دشوار مسافت طولانی، از جمله کودکی که به نظر می رسد برای همیشه خود را به پایش چسبیده است، کنار می آید. . ترسیده از اینکه نقض قوانین محدودکننده راه آهن باعث اخراج او می شود قبل از اینکه بتواند پول کافی برای دانشکده دندانپزشکی پس انداز کند، خود را سرگرم می کند – و در شیفت های طاقت فرسا بیدار می ماند – با تصور وحشت های پزشکی که در پشت لبخند (یا گریم های) او نهفته است. ارباب رجوع.


بنجامین و هلن راسک زوج متاهلی هستند که در مرکز قرار دارند اعتماد، کاوش هولناک هرنان دیاز در مورد ثروت، طبقه اجتماعی و تعریف خود. در ابتدا، به لطف رمان درون رمانی که از این جعبه معمایی از روایات منتهی می شود، به نظر می رسد که آنها اشراف آمریکایی هستند که ممکن است توسط ادیت وارتون مجذوب شده باشند. اما از یادداشت‌های «خاطرات» که بعداً ظاهر می‌شود، چه باید کرد؟ یا بخش نسبتاً متفاوتی که در ادامه می آید، با صدای یک منشی یقه آبی بروکلین، دختر یک آنارشیست متعصب گفته می شود؟ بخش پایانی، که بسیاری از فرضیات ما را تغییر می‌دهد، به طرز درخشانی بر معانی متعدد عنوان به ظاهر ساده کتاب می‌افزاید.


آلیدا بکر ویراستار سابق مجله Book Review است.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

به سایت dancebet خوش آمدید: جایی برای عاشقان رقص و شرط بندی
بازی انفجار: یک نگاه جامع به این ابزار معاملاتی جذاب
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای دانش‌آموزان
The Ultimate Guide to Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
Escape to Your Dream Home with Acreage for Sale
تماس با ما