اعلام ۱۰ روز عزای عمومی در انگلیس

دولت لندن به مناسبت درگذشت ملکه الیزابت دوم به مدت ۱۰ روز عزای ملی اعلام کرد.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، پس از اعلام خبر درگذشت ملکه الیزابت دوم، دولت لندن به مدت ۱۰ روز عزای عمومی اعلام کرد.

گفته شده عزای عمومی در انگلیس تا زمان خاکسپاری الیزابت دوم طی ۱۰ روز آینده آینده خواهد داشت.

شامگاه پنجشنبه درگذشت ملکه الیزابت دوم تائید شد. او طی هفتاد سال گذشته تاج و تخت سلطنت در انگلیس را در اختیار داشت و دوره او را به عنوان بالاترین دوره پادشاهان در انگلیس یاد می‌برد، سرانجام در سال ۹۶ سال گذشته بود.

گفته شده که ملکه الیزابت از اوایل روز پنجشنبه تحت نظارت پزشکی قرار گرفته بود. کاخ باکینگهام نیز در بیانیه ای اعلام کرد: پس از ارزیابی بیشتر صبح پنجشنبه پزشکان ملکه نگران سلامت وی ​​شدند و توصیه کردند که تحت نظارت پزشکی باقی بماند.

رسانه‌های لندن گزارش دادند که اعضای خانواده سلطنتی از جمله نوه‌هایش ویلیام و هری نیز امروز به کاخ بالمورال رفته بودند تا در کنار ملکه انگیس باشند.

در سالهای اخیر، الیزابت دوم وظایف عمومی و تشریفاتی کمتری را برعهده گرفته بود و در مقاطعی حتی حضور عمومی خود در مراسم ها را لغو می کرد. ملکه الیزابت در ماه فوریه امسال نیز به بیماری مبتلا شد و بیماری اش را سخت توصیف کرد.

الیزابت همچنین امسال ۷۰ سالگی سلطنت خود را جشن گرفت و از بالکن کاخ باکینگهام در این جشن شرکت کرد.

ملکه انگلیس همچنین دو روز قبل از گذشته در روز سه شنبه، لیز تراس به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس را ملاقات کرد و حکم نخست وزیری او را تائید کرد، هیچ امضای او تشریفاتی بود.

الیزابت دوم در ۶ فوریه ۱۹۵۲ به تاج و تخت نشست. در طول سلطنت ۷۰ ساله خود، استعمارزدایی و استقلال بیش از ۲۰ کشور از انگلیس را نظاره کرد و در حال حاضر نیز پس از فرزند ارشدش، چارلز ۷۳ ساله پادشاه انگلیس خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم