اتحاد جهانی جدید برای پایان دادن به ایدز در کودکان تا سال 2030 راه اندازی شد |

اتحاد جهانی جدید برای پایان دادن به ایدز در کودکان تا سال 2030، متشکل از آژانس‌های سازمان ملل، گروه‌های جامعه مدنی، دولت‌ها و شرکای بین‌المللی، در کنفرانس بین‌المللی ایدز اعلام شد. مونترال، کانادا، روز سه شنبه.

“نسل سالم و آگاه”

در این کنفرانس، لیمفو نتکو از لسوتو سفر خود را از تشخیص غیرمنتظره HIV تا پیشگامی در برنامه مادران 2 مادر تحت رهبری زنان برای مبارزه با انتقال HIV در بارداری به اشتراک گذاشت. خانم نتکو تاکید کرد که وقتی تشخیص داده شد باردار است اهمیت رهبری جامعه در مبارزه با HIV:

او به نمایندگان گفت: «برای موفقیت، ما به نسلی از جوانان سالم و آگاه نیاز داریم که در مورد اچ‌آی‌وی صحبت کنند و خدمات و حمایت‌هایی را که برای محافظت از خود و فرزندانشان در برابر HIV نیاز دارند، دریافت کنند.

Mothers2mothers به ​​مدت هشت سال متوالی به حذف مجازی انتقال HIV از مادر به فرزند برای مشتریان ثبت‌نام شده ما دست یافته است – نشان می‌دهد وقتی به زنان و جوامع اجازه می‌دهیم راه‌حل‌هایی متناسب با واقعیت‌های خود ایجاد کنند، چه چیزی ممکن است.

تاکید خانم نتکو بر رهبری جامعه اکنون توسط منابع یک ائتلاف بین المللی پشتیبانی خواهد شد.

چهار رکن برای عمل

با هم، ذینفعان در اتحاد چهار ستون اقدام جمعی را شناسایی کرده اند:

  1. شکاف درمانی در بین دختران نوجوان شیرده و زنان مبتلا به HIV را پر کنید و تداوم درمان را بهینه کنید.
  2. پیشگیری و شناسایی عفونت های جدید HIV در بین دختران و زنان نوجوان باردار و شیرده.
  3. انجام آزمایش‌های در دسترس، درمان بهینه و مراقبت جامع برای نوزادان، کودکان و نوجوانان در معرض HIV و زندگی با آن.
  4. به برابری جنسیتی، و موانع اجتماعی و ساختاری که مانع دسترسی به خدمات می‌شوند، رسیدگی کنید.

موفقیت بالقوه این اتحاد به ماهیت متحد کننده آن بستگی دارد. وینی بیانیما، مدیر اجرایی UNAIDS استدلال می‌کند که «با گرد هم آوردن داروهای جدید بهبودیافته، تعهد سیاسی جدید و کنشگری مصمم جوامع، ما می توانیم نسلی باشیم که به ایدز در کودکان پایان دهیم. ما می توانیم این را ببریم – اما فقط با هم می توانیم برنده شویم.

UNAIDS گفت که تنها از طریق همکاری در تمام سطوح جامعه می توان راه حل های جامعی برای جلوگیری موثر از انتقال بیشتر اچ آی وی ایجاد کرد.

با بومی‌سازی راه‌حل‌ها، ضمن بسیج تعهد و منابع در سراسر جهان، این اتحاد با هدف تحریک نوآوری و ارتقای برتری فنی مورد نیاز برای حل این مسئله مبرم است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم