آفریقای جنوبی به دنبال رئیس قدرت ایالتی پس از اینکه مدیرعامل اعلام کرد مسموم شده است

ژوهانسبورگ—یک روز دوشنبه ماه گذشته، آندره دو رویتر، مدیر اجرایی شرکت دولتی برق اسکوم هلدینگ SOC Ltd. تخته. ساعاتی بعد روی تخت کلینیک دراز کشیده بود. آزمایش خونی که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد نشان داد که او سیانید خورده است.

اکنون، دولت آفریقای جنوبی به دنبال جانشینی برای آقای دو رویتر است که می‌گوید استعفای خود را ساعاتی قبل از اینکه در دفترش در 12 دسامبر احساس تهوع و سردرگمی کند، به رئیس هیئت مدیره Eskom داده است. مشکوک است که سیانور به کاپوچینویی که از لیوان شخصی‌اش در دفترش می‌نوشیده اضافه شده است.

حتی بدون مسمومیت مشکوک، که توسط پلیس محلی در حال بررسی است، در دست گرفتن سکان شرکتی که حدود 90 درصد برق آفریقای جنوبی را تامین می کند، شرح شغل دلهره آور دارد.

ناوگان نیروگاه های قدیمی اسکوم به دلیل کهولت سن، تعمیر و نگهداری ضعیف و خرابکاری های ادعایی دائماً در حال خراب شدن است و باعث خاموشی سراسری در سراسر کشور شده است که در حال حاضر بیش از 11 ساعت در روز طول می کشد و اقتصاد آفریقای جنوبی را که از قبل دچار مشکل شده است، بیشتر دچار مشکل می کند.

چند روز پس از استعفای آقای دو رویتر، حسابرسان شرکت هشدار دادند که Eskom در معرض خطر ورشکستگی قرار دارد و در زیر کوهی از بدهی و مقررات محلی که تعرفه‌های برق را کمتر از هزینه‌های تولید Eskom نگه می‌دارد، کمان می‌کند.

علاوه بر این، فشار بین‌المللی برای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن به این معناست که Eskom باید به سرعت زغال‌سنگ را که حدود 90 درصد از تولید برق خود را به آن متکی است، با منابع انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند.

رئیس جمهور آفریقای جنوبی، سیریل رامافوسا، هفته گذشته گفت که هرکس دوازدهمین مدیر عامل Eskom از سال 2010 شود، با فهرست طولانی از چالش ها روبرو خواهد شد. او افزود: “من هر کسی را که این کار را انجام دهد تحسین می کنم.”

آندره دو رویتر، مدیرعامل مستعفی، می‌گوید تلاش‌های او برای بازسازی Eskom به دلیل فساد ریشه‌دار تضعیف شد.


عکس:

والدو سویگرز/اخبار بلومبرگ

آن فروهاف، رئیس تحقیقات ریسک سیاسی در آفریقای جنوبی در شرکت ارتباطات و مشاوره Teneo، آن را با صراحت بیشتری بیان کرد: «این کار از جهنم است. با هر حرکت درب گردان، جذب نیرو سخت تر و سخت تر می شود. این فقط یک حرکت محدود کننده شغلی نیست، بلکه از نظر فیزیکی خطرناک است.”

آقای دی رویتر، مدیر اجرایی سابق شرکت پتروشیمی و انرژی آفریقای جنوبی ساسول Ltd.

، در ژانویه 2020 مدیرعامل Eskom شد، 13 سال پس از آن که این شرکت برای اولین بار خاموشی های ناگهانی را اعمال کرد زیرا تقاضای برق به طور معمول از عرضه موجود پیشی گرفت.

در طول نه ماه اول سال گذشته، مشاغل آفریقای جنوبی و 60 میلیون شهروند به طور متوسط ​​حدود 8 ساعت در روز بدون برق دچار مشکل شدند که این نسبت در سال 2020 حدود 2 و نیم ساعت بود.

ناوگان نیروگاه های زغال سنگ Eskom به طور متوسط ​​35 سال عمر دارد و تکمیل دو نیروگاه زغال سنگ جدید سال ها از برنامه عقب مانده است. در 10 ماه اول سال 2022، Eskom 795 میلیون دلار برای سوختن گازوئیل هزینه کرد تا برخی از کمبودهای تولید برق را جبران کند.

به گفته شورای تحقیقات علمی و صنعتی آفریقای جنوبی، Eskom توانسته است تنها 59 درصد از ظرفیت تولید نصب شده خود را در نیمه اول سال 2022 به دلیل خرابی کارخانه ها استفاده کند.

آقای دی رویتر می گوید که تلاش او برای بازسازی Eskom به دلیل فساد عمیق و شکاف در دولت آفریقای جنوبی تضعیف شد. اگرچه آقای رامافوزا خواستار تغییر به انرژی های تجدیدپذیر شده است، وزیر نیرومند منابع معدنی و انرژی، گود مانتاشه، همچنان از زغال سنگ به عنوان منبع اصلی انرژی حمایت می کند.

سخنگوی آقای رامافوسا گفت که امنیت انرژی در آفریقای جنوبی “به چیزی بیش از Eskom نیاز دارد”، اگرچه تغییر در این شرکت همچنان یک اولویت است. سخنگویان آقای منتاشه به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

یک فروشگاه لباس در هنگام قطع برق. آفریقای جنوبی سال ها از خاموشی های برق رنج می برد.


عکس:

سیفیوه سیبکو/رویترز

پیتر آتارد مونتالتو، رئیس تحقیقات بازار سرمایه در Intellidex، یک شرکت تحقیقاتی آفریقای جنوبی، تخمین می‌زند که بین سال‌های 2009 تا 2018، حدود 3 میلیارد دلار از خزانه Eskom غارت شده است. دو تن از مدیران اجرایی Eskom در آن دوره توسط دادستان های آفریقای جنوبی به فساد متهم شدند. هر دو اتهامات را رد می کنند.

آقای دی رویتر می‌گوید که تلاش‌های او برای تمیز کردن صفوف و امور مالی اسکوم اغلب ناموفق بوده است. او گفت: «من نمی‌دانستم که شبکه‌های جنایی تا این حد سازمان‌یافته و عمیقاً ریشه‌دار شده‌اند.

طی دو ماه گذشته، پلیس یک راننده کامیون و سرپرست او را به اتهام سرقت زغال سنگ شرکت، دو محافظ امنیتی که گفته می‌شود به همدستان اجازه غارت 5863 لیتر گازوئیل را داده‌اند و یک پیمانکار که Eskom ادعا می‌کند عمداً تجهیزات را در یک نیروگاه برای تامین امنیت بیشتر شکسته است، دستگیر کرده است. کار تعمیر و نگهداری.

بانک مرکزی آفریقای جنوبی هشدار داده است که شکست Eskom در روشن نگه داشتن چراغ ها می تواند تا 0.6 درصد از تولید ناخالص داخلی در سال 2023 به ضرر کشور تمام شود. در همان زمان، انباشت بدهی 23.7 میلیارد دلاری این شرکت، معادل حدود 5.6 درصد از جنوب است. تولید ناخالص داخلی آفریقا و بخش اعظم آن توسط دولت تضمین شده است، به نگرانی در مورد پایداری مالیه عمومی این کشور کمک می کند.

آقای دی رویتر می گوید تغییر از زغال سنگ به انرژی های تجدیدپذیر بهترین گزینه Eskom برای افزایش ظرفیت تولید تا جایی است که بتواند تقاضا را برآورده کند و در عین حال از تعرفه های دردناک بر محصولات آفریقای جنوبی بر اساس قوانین جدید اتحادیه اروپا که واردات از کشورهای دارای بالا را مجازات می کند، اجتناب کند. انتشار کربن.

Eskom تخمین زده است که 46٪ از صادرات آفریقای جنوبی به اتحادیه اروپا در معرض خطر است اگر نتواند سیستم انرژی خود را کربن زدایی کند.

یکی دیگر از مزایای انرژی های تجدیدپذیر، به گفته آقای دو رویتر: “شما نمی توانید خورشید و باد را بدزدید.”

آفریقای جنوبی هنوز برای تولید برق خود به شدت به زغال سنگ متکی است.


عکس:

والدو سویگرز/اخبار بلومبرگ

اینکه این شرکت چگونه از عهده خروج زغال سنگ بر می آید، موضوع دیگری است. دولت آفریقای جنوبی می گوید که برای شروع کربن زدایی سیستم برق خود طی پنج سال آینده 42.4 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت که این چند برابر از بسته مالی 8.5 میلیارد دلاری است که سال گذشته ارائه شده بود. توسط گروهی از کشورهای ثروتمند، از جمله ایالات متحده، برای کمک به تامین مالی انتقال انرژی خود.

آقای دو رویتر می گوید که او بیش از یک سال تهدید به مرگ می شد. او می‌گوید زمانی که آقای منتاشه، وزیر انرژی، در اوایل دسامبر علناً او را متهم کرد که با اجازه دادن به ادامه قطع برق، «فعالانه برای سرنگونی دولت تحریک می‌کند»، موقعیت او به‌عنوان مدیرعامل غیرقابل دفاع شد. آقای دو رویتر گفت که آقای رامافوزا برای دفاع از او چیزی نگفت.

سخنگوی آقای رامافوسا گفت که رهبری اسکوم “همیشه از حمایت دولت برخوردار بوده است.”

توصیه مدیر عامل در حال خروج به جانشین نهایی خود این است که از رئیس جمهور کشور اطمینان حاصل کند که از اصلاحات لازم و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری خصوصی در بخش برق حمایت خواهد کرد. وی همچنین افزود: لیوان شخصی نگیرید.

به الکساندرا وکسلر در [email protected] بنویسید

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

به سایت dancebet خوش آمدید: جایی برای عاشقان رقص و شرط بندی
بازی انفجار: یک نگاه جامع به این ابزار معاملاتی جذاب
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای دانش‌آموزان
The Ultimate Guide to Real Estate in Canada
Welcome to Your Dream Home: House for Sale in Canada
Escape to Your Dream Home with Acreage for Sale
تماس با ما